Alzheimer

napisał/a: justyna_marchewa1 2011-06-16 10:55
WITAM OD 2 LAT MIESZKAM Z MOJĄ TEŚCIOWĄ KTÓRA NA TĄ CHOROBĘ ZACHOROWAŁA NIESTETY JEST CORAZ GORZEJ.
BOJĘ SIĘ ŻE JAK BĘDĘ MIAŁA DZIECI TO JE SKRZYWDZI NIE ŚWIADOMIE. TERAZ TO JEST WULGARNA I AGRESYWNA WOBEC MNIE I MEGO MĘŻA. NAM JUŻ BRAKUJE CZASAMI SIŁ. JEŹDZIMY DO LEKARZA Z TEŚCIOWĄ ALE BRAKUJĘ NAM WSPARCIA ŻEBY WIEDZIEĆ JAK SOBIE PORADZIĆ Z TAKĄ OSOBĄ NAWET W DOMU ŻEBY NIE BYŁO ZAGROŻENIA ŻYCIA.
PROSZĘ O PORADĘ MIESZKAMY NIEDALEKO JAROCINA DO KOGO MOŻEMY SIĘ WRÓCIĆ.
napisał/a: Portfelowy 2011-06-17 01:16
Mam w rodzinie podobną sytuacje. U moich rodziców ( w ramach opieki ) mieszka moja pra-babcia... ze względu na to że córki w ogóle się nią już nie interesują.

I dochodzi do komediowo-dramatycznych sytuacji. Takich jak chowanie wszystkiego, rozmawianie z postaciami na zdjęciach, obawy przed filmem sensacyjnym w telewizji... 'bo nas zaraz pozabijają', lub rewia mody.. czyli ubieranie na siebie wszystkich rzeczy z szafy.

Czy osoba z chorobą Alzhaimera jest agresywna czy też nie... zależy tylko od jej poprzedniego charakteru.. który może się ukatywnić pod wpływem choroby. Nie znam mentalności Twojej teściowej.. ale mimo choroby i charakteru.. Takie osoby okazują wrażliwość na małe dzieci. Podam wg. mojego przypadku. Moja pra-babcia również jest agresywna np. w stosunku do mojej matki.. gdy ta ją prosi żeby się ubrała.. wybucha histerią i agresywnością, ale gdy przyjeżdza młodsze dziecko dw odwiedziny to nie spuszcza go z oka w obawie o jego bezpieczeństwo.

Ale dokładnej porady musiałabyś zasięgnąć u psychiatry lub psychologa. On będzie miał szerszy pogląd na tą sprawę.

Życzę wytrwałości w opiece bo wiem jakie to trudne.

P.S : Są różne pakiety pomocy finansowej dla osób opiekujących się osobami jej wymagające. Jeśli chcesz mogę Ci jedną opisać w PW.
napisał/a: gosiek189 2011-07-09 22:18
Przeszukaj internet, jest tam wiele stron i forów poświęconych alzheimerowi. Znajdziesz tam porady i wsparcie ludzi, którzy mają ten sam problem. Niestety alzheimer dotyka nie tylko osobę chorą ale całe rodziny. Mój dziadek choruje od około 6 lat i lekarz zawsze mówił, że niestety lepiej już nie będzie.
napisał/a: spodek2 2011-10-22 18:14
Witaj,
Choroba Alzheimera jest bardzo trudna dla opiekunów osoby nią dotkniętych. Na szczęście coraz częściej mówi się nie tylko o osobach chorych dotkniętych tą straszną przypadłością, ale też o ich opiekunach którzy dzień po dniu borykają się z mega problemami codziennymi.
Podczas konferencji "Czas na Narodowy Plan Alzheimerowski" poruszono ten temat.

[url=http://http://www.videorady.pl/video/543/Choroba-Alzheimera--jak-wp%C5%82yw-wywiera-na-opiekuna-chorego-cz8:38xkdts5]zobacz film[/url]
napisał/a: qwok 2011-11-12 21:37
Dokładnie chorba jest bardzo ciezka i ma olbrzymi wpływ na opiekunów. Na szcześcnie coraz wiecej sie o niej mówi pisze oraz coraz wiecej opiekunów wymienia swoje rady spostrzeżenia dotyczące opieki nad osobą chorą na Alzheimera. Moim głównym porblemem jako opiekuna był zawsze problem ze zrywaniem pieluch i "zabawa" przez chorego ich zawartością.Doświadczenia innych opiekunów pozwoliły mi rozwiązać problem poprzez odzież 4care która ma wbudowane zamki z tyłu i wten sposób ogranicza pacjentowi dostep do pieluchy. Teraz pracuje w niemczech i wiele osób własnie ma tego typu odzież a nawet można sie spotkac z budami dla chorych które maja wbudowanych gps :)
Świat sie zmienia i opieka staje sie łatwiejsza.
ZYcze wszytkim dużo wytrwałości w opiece nad chorymi