anemia a Muszynianka

napisał/a: madzia581 2008-02-05 12:21
Picie Muszynianki w dużych ilościach może spowodować anemię z niedoboru żelaza. Dziwne? Otóż Muszynianka zawiera dużo związków magnezu oraz wapnia,a te utrudniają wchłanianie się i tak trudno przyswajalnego żelaza z pożywienia.
Piłam dziennie ok 2litry Muszynianki i po trzech latach w morfologii uzyskałam wyniki: 7,3 hemoglobiny (norma 12-14), żelazo na poziomie 9 (norma 40-150). Przez pierwszy tydzień spozywania żelaza w tabletkach wyniki w ogóle się nie poprawiły,teraz już wiem że było to spowodowane popijaniem żelaza Muszynianką i dalszym nałogowym jej piciem.Po zmianie wody na źródlaną lub zwykłą przegotowaną,w kolejnym tygodniu hemoglobina wzrosła do 8,5.
Znajoma również nałogowo piła Muszyniankę i z powodu silnej anemii trafiła do szpitala.Lekarz zabronił picia muszynianki.
U mnie już wszystko OK,ale to takie wnioski na podstawie własnych doświadczeń. Umiar jest dobry we wszystkim.
napisał/a: Peter 2008-02-05 14:47
Bardzo trafna uwaga. Przy okazji właśnie przestrzegam przed wodami wysokozmineralizowanymi. I nie tylko z tego powodu, co wyżej.