Biologia Medyczna

napisał/a: robsonnn 2009-09-09 01:04
Witam wszystkich chciał bym się jak najwięcej dowiedzieć na temat studi biologii medycznej bo niestety na google nic nie znalazłem wiec może tu dostane wreście jakas odpowiedz a wiec o co mi chodzi gownie o prace jaka można po takich studiach wykonywać jaki tytuł się dostaje na koniec studii sa 5 letnie i czy po nich można pracować jako lekaz czy tylko w laboratorium i jakie specjalizacje mogę po tych studiach wziasc jeśli wogle mogę
sory za błędy z góry dzięki za odpowiedz
napisał/a: depeche89 2009-09-10 15:00
Jako lekarz na pewno nie można pracować. W laboratorium można, jako nauczyciel, nie wiem gdzie jeszcze.
Po 5 letnich studiach dostaje się tytuł magistra.
Biologia medyczna już jest w pewnym sensie specjalizacją, ale możliwe, że jeszcze jakieś bardziej precyzyjne specjalizację można wybrać.
To nie jest coś podobnego do analityki medycznej? Ja ją akurat studiuję.
napisał/a: robsonnn 2009-09-15 22:54
ok dziękuje słyszałem ze po biologi medycznej można zrobić kurs na analitykę medyczna
napisał/a: depeche89 2009-09-16 10:17
Tak, można zrobić podyplomowo. Ale nie wiem czy po licencjacie czy po magistracie.
napisał/a: robsonnn 2009-09-16 22:11
Ok bardzo dziekuje za odpowiedz
napisał/a: zeglarka 2009-09-23 16:25
Do bycia lekarzem uprawniają JEDYNIE studia medyczne an kierunku lekarskim i zdanie LEPu (lekarski egzamin państwowy). Żadne inne studia nie dają prawa wykonywania zawodu lekarza. Po takim kierunku możesz co najwyżej wykładać na uczelni i uczyć przyszłych lekarzy. Po takiej specjalności znam osoby które pracują w sanepidzie, są nauczycielami, przedstawicielami medycznymi (tych najwięcej) i farmaceutycznymi. Parę osób pracuje w laboratoriach, choć tam obecnie częściej zatrudniają już biotechnologów lub analityków medycznych. Można pracować również w placówkach służby zdrowia na różnych stanowiskach niezwiązanych z bezpośrednio z leczeniem, jednak do pracy np.w laboratorium szpitalnym i tak wymagane są 2-letnie studia podyplomowe z zakresu diagnostyki medycznej/ analityki medycznej. Studia podyplomowe można podjąć po uzyskaniu dyplomu czyli zarówno po licencjacie jak i po magisterce. Studia doktoranckie- które również są jakimś wyjściem po biologii medycznej wyłącznie po magisterce- 4 lata. W tym czasie jest możliwość prowadzenia badań naukowych w dowolnym kierunku związanym z pracą doktorską.