Ból pośrodku głowy

napisał/a: mlody1789 2008-11-10 21:30
od około 5 dni mam taki dziwny ból głowy. po środku głowy mnie boli, jakby coś naciskało na czaskę. nigdy taki ból u mnie nie występował. pojawił się po chorobie, nagle prawdopodobnie grypie. gdy się drapię w tamtym miejscu to mnie trochę bardziej boli. mam 19 lat. bardzo boję się guza mózgu...ból nie jest stały. niekiedy go nie ma. silniejszy jest przed spaniem, może dlatego że o tym myśle. niekiedy jest silniejszy niekiedy nie. proszę o pomoc
napisał/a: dimedicus 2008-11-13 13:42
Prawdopodobną przyczyną,mogą być powikłania pogrypowe ale też inne przyczyny.W każdym przypadku jest konieczność zdiagnozowania przyczyny bólu i odpowiednie leczenie w kierunku przyczyn powstania bólu,O ile doraźne środki (p.bólowe,dostępne)nie pomagają należy udać się do lekarza,który zleci odpowiednie badania.Pozdrawiam.
napisał/a: mlody1789 2008-11-13 19:29
dodam że jest to ból taki powierzchniowy, jakby bolaly mnie cebulki włosów...czy to może być coś nowotworowego? czy może to tylko jakiś stan zapalny?
napisał/a: dimedicus 2008-11-13 20:40
Z pewnością nie jest ,to żaden nowotwór może być stan podrażnienia lub uczulenie na któryś ze składników leków stosowanych przy chorobie albo jak zaznaczyłem powikłania po grypowe.Proszę zmierzyć ciśnienie krwi(jak jest taka możliwość) jeśli będzie w normie ,powinno przejść w ciągu najbliższych dni,I nie myśleć o tym,gdyż z czasem pod wpływem autosugestii,bóle będą powracać.Proszę też lekko masować skórę głowy.Pozdrawiam
napisał/a: mlody1789 2008-11-13 20:45
bardzo dziękuję. muszę przyznać że po prostu bardzo się boję wszelkich chorób nowotworowych, guzów glejaków itp. strach jest najgroszy ale tyle znanych mi osoób zmarło na takie choroby... a mam dopiero 19 lat...wiem, za bardzo panikuję.
napisał/a: Natalia231 2008-11-13 20:52
Panikujesz, ale zupełnie niepotrzebnie :) zgadzam się z autorem wcześniejszego postu ze stwierdzeniem że mogą to być powikłania pogrypowe. Ból związany z guzem mózgu jest naprawdę bardzo silnym bólem, do tego występują jeszcze dodatkowe objawy- naprawdę bardzo poważne, mogą to być niedowłady, zaburzenia widzenia, mowy, równowagi itp. Nie martw się, ciesz się życiem i korzystaj z niego :)