Ból w dole podkolanowym

napisał/a: Shu 2007-08-14 21:26
Witam
Mam taki nie miły problem :((
Mam 18 lat gram w piłkę nożna w juniorach i chodzi za mną cały czas taka kontuzja. Opowiem od początku jak to było.
W lewej nodze w dole podkolanowym gdzie jest to zewnętrzne widoczne ścięgno właśnie w miejscu łączenia ścięgna z kolanem odczuwam ból po treningu. Mówie po treningu bo w czasie gdy dobrze się rozgrzeje podczas meczu czy treningu nie czuje bólu natomiast po wysiłku fizycznym w czasie odpoczynku ból jest duży. Nie mogę "napiąć" tego ścięgna. Poszedłem do lekarza i na początku przepisał mi maść Ben Gay która mi nic kompletnie nie dała po ponad miesiącu poszedłem ponownie do tego lekarza i przepisał mi tabletki na rozluźnienie mięśni stawów ścięgien TOLPERIS. Co dziennie wieczorem brałem jedną tabletkę przez miesiąc. Nie trenowałem bardzo długo. Po skończeniu się tabletek przy "napięciu" ścięgna (chodzi o to że jak zginałem noge w kolanie pod kątem 90 stopni i ją napisałem) nie odczuwałem już bólu i myślałem że jest dobrze. Następnie ok pół roku nie miałem styczności z treningami. Minęło ok 8 miesięcy i myślałem że wyleczyłem kontuzję do końca a tu wczoraj poszedłem na trening no i jak wróciłem do domu zobaczyłem że znów mnie to boli :(((( Dodam że nie miałem nigdy w tym miejscu żadnej opuchlizny ani zaczerwienienia. Żeby dokładnie pokazać wam w którym miejscu odczuwam ból pozwoliłem sobie zrobić zdjęcia i umieścić je tutaj:

[img]http://img115.imageshack.us/img115/8592/12bl7.jpg[/img]

[img]http://img115.imageshack.us/img115/7411/13fi6.jpg[/img]



Czy to już jest koniec mojej kariery ;(((((((((((
Czy jest szansa żeby to wyleczyć ?
napisał/a: Surgeon 2007-08-14 21:35
Zdjecia nie sa najlepszej jakosci nie widac wszystkiego dokladnie ale prosze sobie na jakis czas dac spokoj z graniem w klubie.Kilka/kilkanascie dni wolnego od sportu potem powoli biegac coraz wiecej i powinno byc ok.W aptekach sa tez mascie,bandaze na tego typu kontuzje.Dobra masc to jest tez wydatek.
Pozdrawiam.
napisał/a: Shu 2007-08-14 21:41
Nie są dobrej jakości bo chciałem pokazać mniej więcej w którym miejscu mnie boli. Niie mam żadnego obrzęku zaczerwienienia opuchlizny nic nie ma tylko wewnątrz przy napinaniu.....
A jeśli chodzi o przerwe ehhh..... miałem jej ok 6-7 miesięcy więc to chyba nawet za dużo a tu poszedłem wczoraj na mój pierwszy trening od kilku miesięcy i znowu to czuje ;((((
napisał/a: Ania_204 2007-08-14 21:49
Witam serdecznie.
Moim zdaniem nie są to żadne bóle przeciążeniowe i nie są zwiazane ze ścięgnem. Potrzebuję więcej informacji na temat urazu... Czy on wogóle był? W jaki sposób to sie stało? Czy po urazie był obrzek? Pozdrawiam.
napisał/a: Shu 2007-08-14 21:54
Ból pojawił się ponad rok temu. Na początku był to na prawde mały ból który ignorowałem lub też go w ogóle nie zauważałem. Trenowałem kieedyś Freestyle w piłke nożna czyli tricki z piłką skakanie i takie tam i myśle ze to moze od tego mi się stało nadwyrężyłem albo coś. Żadnego obrzęku nie było i nie ma. Ta kontuzja kształtowała się mniej więcej ze 2 miesiace. Od wcale nie odczuwalnego bólu lub jego braku z tygodnia na tydzień stopniowo BARDZO WOLNO aż do takiego stopnia że musiałem przestać trenować. Tak jak mówie ból nie odczuwam w ogóle gdy trenuje po rozgrzewce. Dopiero później podczas odpoczynku czuje ból. Myślałem że to jest zapalenie ścięgna ale o co chodzi to ja nie wiem. Brałem tabletki na rozluźnienie Tolperis przez miesiąc i miałem przerwę z treningami ok 6 miesięcy i podczas takiego napinania przy zgiętym kolanie nie odczuwałem już bólu. Lecz wczoraj byłem na treningu po takim czasie wznowiłem trening i znowu to samo ;(((
napisał/a: Ania_204 2007-08-14 21:59
Czyli ogólnie urazu nie było. Powinno zostać wykonane USG stawu kolanowego. Nie wiem skąd jesteś, wiec nie mogę podać namiarów. Moim zdaniem jest to uszkodzenie łąkotki bocznej. Można to wyleczyć. pozdrawiam.
napisał/a: Shu 2007-08-14 22:08
Jestem z Zawiercia.
A czy ja wiem czy to ból łękotki.... Mi nic nie strzykło podczas treningu ani nic nagle nie zaczęło mnie boleć tylko poprostu po treningu jak przyjde do domu położe się i zaczynam odpoczywać to gdy tak napna to ścięgno to odczuwam ból. Dalej myśle że to coś ze ścięgnem bo w lewej nodze od spodu kolana po lewej stronie (zewnętrznej) jest takie widoczne ścięgno. Gdy noga jest zgięta pod kątek 90 stopni to ścięgno jest widoczne. Jak koniec tego ścięgna łączy się z nogą to tak 1-2cm wstecz i dokładnie w tym obrębie czuje ból. Tak mniej więcej kawałeczek tego ścięgna i kawałek obok niego.
Heh moze dziwnie wytłumaczyłem ale inaczej już chyba nie dam rady :)
napisał/a: Ania_204 2007-08-14 22:17
Najlepiej jest wykonać USG. Jest ono mało inwazyjną metodą. Nie zaszkodzi. Niestety nie mogę cię zbadać,by zrobić testy łąkotkowe. Jednk mimo tego nie wykluczam uszkodzenia łąkotki bocznej,ale dokładniej rodu tylnego. niestety nie podam namiarów na USG,bo nie mam nikogo tam. Przykro mi, ale dobrze byłoby byś poszukał takiego USG. Pozdrawiam.
napisał/a: Shu 2007-08-14 22:28
Czytam teraz w internecie o łąkotkach i Objawy:
- ból kolana
- zablokowanie kolana
- trzaski i przeskakiwanie
- obrzęk
- uciekanie kolana

U mnie żaden z powyższych punktów nie występuje ani nie występował.
Chodzić moge biegać (nie zbyt długo) moge to nie sprawia mi żadnych problemów.
Chce wznowić treningi i rozwijać się sportowo lecz po treningu zawsze odczuwam ten ból przy napinaniu
napisał/a: Ania_204 2007-08-14 22:39
Skoro nie masz ochoty iść na USG,które polecam-jak sie zdecydujesz to idz.Wiem objawy są przy uszkodzeniu łąkotki. Wcale nie musisz mieć takich. Zaopatrz się w ortezę stawu kolanowego z otworem na rzepkę. Powinieneś iść do ortopedy, ale nie swojego,bo cię tylko zbyje. Mógłbyś mieć zabiegi fizjoterapeutyczne typu laser, ultradzwięki, (ale tego razem mieć nie można) i magnetoterapie.
napisał/a: NimfaBlotna 2007-08-22 00:33
Czesc Shu

Objawy ktore opisujesz sa raczej typowe dla zapalenia sciegna miesnia dwuglowego uda. Watpie zeby bol mial zwiazek z uszkodzeniem lakotki.
Absolutnie typowe dla zapalenia sciegna, szczegolnie w chronicznym stadium, jest to, ze bol przechodzi po porzadnej rozgrzewce, a potem powraca nasilony - najczesciej nastepnego dnia.
Czesto tez nie ma widocznych objawow zapalenia, jak opuchlizna czy zaczerwienienie, a leki przeciwzapalne moga troche zlagodzic problem, natomiast nie usuna przyczyny.
A przyczyny moga byc rozne, jedna chociazby to, ze miesien jest przykurczony (typowe dla pilkarzy).
Proponuje skoncentrowac sie na rozciaganiu dwuglowego, choc pewnie dobrze byloby zeby tez cie ktos zbadal pod katem biomechaniki.

[ Dodano: 2007-08-22, 00:36 ]
Ania_204 napisal(a): Mógłbyś mieć zabiegi fizjoterapeutyczne typu laser, ultradzwięki, (ale tego razem mieć nie można) i magnetoterapie.


Z tym sie nie zgodze. Czesto uzywa sie kombinowanych ultradzwiekow i lasera, jedno po drugim, sa nawet specjalne aparaty laczace obie terapie. Szczegolnie w terapii dloni efekty sa rewelacyjne.
napisał/a: Maciek38 2007-11-25 21:24
Witaj, wiem co czujesz bo sądze że mam podobną dolegliwość, opiszę jak się objawia: ja odczuwam jakby mi ktoś szpilę wbił mniej więcej w miejscu które wskazujesz podczas jazdy na nartach wtedy kiedy obciążam ugięte kolano, ból straszny. Mam to już trzeci rok i powiem co do tej pory zrobiłem - badania USG nic nie wskazują (byłem u kilku lekarzy) i kończy się tylko na gdybaniu bez konkretów, w związku z tym zdecydowałemsię na artroskopie i orócz uszkodzonej chrząstki o której wiedziałem wszystko okazało się OK, brałem blokade w tył kolana. Od kilku miesięcy przestało aż do minonej niedzieli jak pojechałem na nartki i czar przysnął, obciążyłem ugiętą nogę ból wrócił, czyli klapa. Teraz planuje rezonans może coś pokaże. Jeżeli ktoś z Was coś może podpowiedzieć to będę wdzięczny, interesuje mnie każda rada. Pozdrawiam Maciek.