ból żeber

napisał/a: role model girl 2007-09-17 23:25
nie wiem czy zakładam temat w odpowiednim dziale. z góry przepraszam, jeśli się pomyliłam.
przechodząc do opisu dolegliwości: od ok 12 dni moje żebra po lewej stronie klatki piersiowej są niezwykle czułe. przy najmniejszym dotyku bardzo bolą. najpierw obszar bólu ograniczał sie do jednego żebra a z czasem zaczęły bolec mnie wszystkie z lewej strony. nie mogę sie schylać, 'wyciągać' do góry, skręcać, spać na lewym boku. nie ma widocznych zasinień czy zmian na skórze. wykluczone jest tez podejrzenie złamania czy stłuczenia, ponieważ nie robiłam nic co mogłoby do tego doprowadzić. bolą mnie tylko zebra. nie odczuwam bólu piersi czy żołądka, ani żadnych narządów wewnętrznych.
probowałam nie spać an tym boku w nocy, ogrzewałam poduszką elektryczna itp. jednak ból nasila sie i rozprzestrzenia.
bardzo proszę o szybką poradę w tej sprawie.
napisał/a: mikmik1 2007-09-20 22:48
a jesteś troche osłabiony ale byłeś chory ostatnio
?
moze masz neulargie między żebrową chociaż dziwne by było ze cała klatka Cie boli bo to jest raczej bardziej umiejscowiony ból wówczas,
a możesz wziąśc pełny oddech?
napisał/a: role model girl 2007-09-21 21:04
pełny oddech mogę wziąć, natomiast nie mogę się schylać czy przeciągać.
żebra po prawej stronie nie bolą nic a nic.
jeszcze nie byłam na prześwietleniu choć zamierzam. byłam natomiast u lekarza pierwszego kontaktu, który oznajmił mi ze nie wie co to i że może półpasiec. postawiłam oczy w słup bo mija już jakiś czas a na mojej skórze żadnych oznak półpaśca...
dostałam więc środki przeciwbólowe i odesłano mnie od domu. tymczasm żebra nie przestają boleć:/
napisał/a: mariusz251 2008-12-03 19:36
cześć wszystkim mam tez podobny problem z bolem żeber, już nie daje rady z tym robiłem wszystkie badania na serce, kręgosłup, spirometrie i jest ok dodatkowo nie mogę nabrać głębokiego oddechu z bólem jakoś sobie radze chociaż jak dotknę zebra po lewej stronie bardziej bliżej mostka to mnie bolą bardzo pomóżcie co to może być ma ktoś podobne objawy
napisał/a: szukajek 2009-11-19 23:42
bardzo pomocne odpowiedz wogołe te forum jest bardzo pomocne nikt nic nie wie :P
ide ze swoim bólem zebra w poniedziałek do lekarza bo nie ma co gdybać
napisał/a: agne225 2011-04-29 22:24
Mam problem, odczuwam ból po lewej stronie pleców(możliwe, że to żebra) przy wdechu i skrętach, kilka miesięcy temu w autobusie uderzyłam się w ściane, poleciałam na bok i nadgarstek, gdy autobus nagle zachamował. Czy to może mieć zwiazek z bólem pleców? Czy istnieje prawdopodobieństwo, że mam peknięte żebro? Do jakiego lekarza się z tym wybrać?