Chcę schudnąć a nie potrafię

napisał/a: diana:) 2011-12-08 18:20
witam. mam 22lat. Ważę 61 kg przy wzroście 164cm. Najbardziej w mojej budowie denerwuje mnie brzuch i ogromne tzw, boczki. Parcuje na dwie zmiany. Gdy mam 1 zm. To sniedanie jem ok6rano SA to dwie kanapki z żółtym serem lub płatki kukurydziane. O 10 jem to samo. 0 13 jogurt typu Monte lub fantazja lub jakiś owoc. O 16 gdy już jestem w domu jem wszelkiego rodzaju obiad. Potem staram się nic nie jeść. Czasem gdy jestem bardzo głodna jem kanapke z żółtym serem. Gdy mam 2 zm to jem sniedanie ok. 8/9 potem jakas kanapka miedzy czasie. Po 13 jem obiad. O 19 mam jem 2 kanapki z żółtym serem i o 21 jabłuszko. Staram się pic dużo wody. Ale jest mi ciężko. Czasem wypije 1,5l a czasem nic. w ciągu dnie pije 2 kawki. I do każdego posiłku niesłodzona herbatę. Przez 2 tygodnie biegałam. I czułam się o wiele lepiej. Ale zaziębiłam się i nici z biegania .Robi się zimno a ja szybko łapie choroby. Teraz staram się kręcić hula hopem tak 30 min dziennie. Gdy jest weekend jem pizze lub inne Fast foody ale nie zawsze. Wciągu tygodnia zdarza mi się kilka razy zjeść coś słodkiego lub napić się piwa i do tego cipsy. Staram się ograniczyc alkohol. Od czasu do czasu jem zupki chińskie lub budynie. Jestem osobą typu mam na cos ochote to jem. Dużo osób mówi żebym nie jadła żółtego sera ale nie lubie nic innego co mogłabym tym zastąpić. Proszę o pomoc i dziekuje
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-12-08 19:01
No dietę nie masz nastawioną na schudnięcie raczej.
napisał/a: diana:) 2011-12-08 19:19
to co powinnam robić?
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-12-08 19:26
Do zmiany jest dosłownie wszystko.
Masz zjeść 5-6 posiłków, w każdym lub prawie każdym ma być pełnowartościowe białko, dobrej jakości węglowodany i zdrowe tłuszcze. Kanapki i płatki kukurydziane nie spełniają ww kryteriów.
napisał/a: diana:) 2011-12-08 20:28
to co byś mi najbardziej zaproponował?
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-12-08 20:33
Proponuję Ci abyś postarała sie ułożyć jakąś przyzwoitą dietę a ja Ci ją sprawdzę. pasuje?
napisał/a: diana:) 2011-12-08 20:48
Dobrze:) poczytam na weekendzie o tych tłuszczach i reszcie i coś ułożę.
napisał/a: diana:) 2011-12-11 10:27
A więc na pewno muszę zrezygnować z białego pieczywa, słodyczy.
Np. na śniadanie będę jadła 2 kanapki z jajkiem( jaki chleb będzie najbardziej odpowiedni: ciemny czy jakiś ziarnisty?) lub z rzodkiewką. A Czy z żółtego sera muszę całkiem zrezygnować? Na 2 śniadanie np. jabłko. Obiad. jakieś gotowane mięsko np. filet z kurczaka i do tego ryż a czy może być biały? Potem znowu jakis owoc lub surówka np. z marchewki i jabłka. Potem jakieś owoce lub mussli z płatkami owsianymi?? Jakie owoce najlepiej jeść i warzywa?? Muszę zacząć jeść jakieś sałatki z Oliwą. Musze zrezygnować ze smażonych rzeczy. Nie wiem czy mi się uda zrezygnować z wszystkiego bo to ja jestem osoba gotującą w domu. i Naprawdę muszę zacząć pić dużo wody
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-12-11 10:38
diana:) napisal(a):A więc na pewno muszę zrezygnować z białego pieczywa, słodyczy.
Np. na śniadanie będę jadła 2 kanapki z jajkiem( jaki chleb będzie najbardziej odpowiedni: ciemny czy jakiś ziarnisty?) lub z rzodkiewką. A Czy z żółtego sera muszę całkiem zrezygnować? Na 2 śniadanie np. jabłko. Obiad. jakieś gotowane mięsko np. filet z kurczaka i do tego ryż a czy może być biały? Potem znowu jakis owoc lub surówka np. z marchewki i jabłka. Potem jakieś owoce lub mussli z płatkami owsianymi?? Jakie owoce najlepiej jeść i warzywa?? Muszę zacząć jeść jakieś sałatki z Oliwą. Musze zrezygnować ze smażonych rzeczy. Nie wiem czy mi się uda zrezygnować z wszystkiego bo to ja jestem osoba gotującą w domu. i Naprawdę muszę zacząć pić dużo wody


Tak naprawdę nie musisz rezygnować z niczego, ważne aby zachowac umiar.
Chleb pełnoziarnisty oczywiście jest dużo zdrowszy niż biały, ale musi być on pełnoziarnisty a nie po prostu barwiony karmelem.
Śniadanie, kanapki z jajem są jak najbardziej ok.
Ser tez możesz jeść ale pamiętaj że on jest bardzo kaloryczny.
Obiad, mieso, ryby z ryżem są jak najabrdziej ok.
Owoców na redukcji się nie je, możesz zjadać jedno jabłko dziennie, ale reszta jest zbyteczna. Jako źródło błonnika, witamin, minerałów i produktów alkalizujących używaj warzyw.
Sałatki z oliwą to podstawa zdrowej diety.
Smażone od czasu do czasu możesz jeść.
Woda jest ok. ale jest za bardzo przeceniana.
napisał/a: diana:) 2011-12-11 10:46
Teraz to trzeba tylko to zacząć stosować i czekać na rezultaty. Tak naprawdę to moja waga mi nie przeszkadza tylko ten brzuch i boczki.A kręcenie hula hopem mi coś pomorze?
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-12-11 10:54
Pomoże każdy wysiłek fizyczny.
napisał/a: diana:) 2011-12-11 10:57
dziękuję za pomoc:)