Czy mogę być wciąży?

napisał/a: inteligo 2008-04-16 20:47
Witam wszystkich i proszę o radę. Nie mam z kim o tym porozmawiać i dlatego piszę do was. Jakiś miesiąc temu kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia (stosunek przerywany). Już jakieś 20 dni spóźnia mi się okres. Odczuwam normalne bóle podbrzusza ale mam czasami nudności, może już ze stresu... sama nie wiem. Mój chłopak mówi że to niemożliwe, że zdążył, ufam mu, ale sie martwie. Robiłam kilka dni temu badania krwi:
WBC 8.9
LYM 2.2
MID 0.4
GRAN 6.3
RBC 4.82
HGB 14.9
HCT 42.1
MCV 87.3
MCH 30.9
MCHC 35.4
RDW 12.9
PLT 206
MPV 9.8.
Wydaje mi się że wszystko jest w normie, ale czy to może wskazać na to że jestem wciąży? Proszę pomóżcie!!!
napisał/a: eternity1 2008-04-16 23:13
Lepszy byłby test ciążowy lub badanie z krwi bHCG - hormonu wytwarzanego w dużej ilości w czasie ciąży i proponuję w takiej kolejności "przebadać się".
napisał/a: KatarzynaL1 2008-05-04 14:35
Teraz to juz chyba wiesz:)))
napisał/a: smerrrfetkaaa 2008-05-06 15:37
moje pytanie kieruje do wszystkich którzy orientują się w temacie.. bardzo mnie nurtuje ten temat. więc proszę o bardzo fachową odpowiedź. 23 kwietnia rozpoczął misię okres a 29 kwietnia skończył. dwa dni temu współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia! dosłownie chwilę przed wytryskiem wyciągnął członka z pochwy i wszystko poleciało na mój brzuch. trochę tego wyleciało i rozlało sie na boki i może nawet w strone moich narządów. i nie ukrywam że ja i on dotykaliśmy tego rękoma i potem moje narządy płciowe tez były dotykane. zastanawiam się własnie
cały czas czy w takim wypadku będzie możliwe zajście w ciążę. też mozliwe jest że troche spermy już zaczęło lecieć we mnie bo może dokładnie wyciągnąć członka nie zdąrzył. będę bardzo wdzięczna o odpowiedź czy to co się wydazyło może być powodem ciąży! jesli tak to czy są jakieś wstepne objawy ciąży które po zapłodnieniu można odczuc?? czekam z niecierpliwością na odpowiedź!
napisał/a: SylwiaSylwia 2008-05-06 22:51
Niektóre kobiety mówią, że mają odczuwalne objawy, ale myślę że to raczej kwestia psychiki.
Jedyne co da Ci pewność to badanie Bhcg - badanie z krwi które już po krótkim czasie pokazuje wzrost hormonu wytwarzanego w czasie ciąży. Jest to jedyny sposób na potwierdzenie ciąży w tak krótkim czasie.

Poza tym - TAK
napisał/a: dzikasliwka 2008-05-12 15:30
Witam! Od paru dni nie moge sie na niczym skupic, mysle tylko o tym ze okres spoznia mi sie 12 dni... Ciąży nie moge wykluczyc, choc od ostatniego okresu kochalismy sie moze 5 razy, z czego raz podczas dni płodnych i to zawsze w prezerwatywie a moj chlopak nigdy nie mial wytrysku w srodku... Twierdzi ze zawsze to kontroluje i nie zauwazyl nic podejrzanego. Zawsze mialam regularne cykle, zdarzaly sie poślizgi 2,3 dniowe ale nie az tak dlugie. Ostatnimi czasy zdarzaly sie stresujace sytuacje a takze pare dni bylismy w górach i to na duzych wysokosciach wiec to moze zmiana klimatu to spowodowala? Mam tez problemy reumatyczne i bralam serie zastrzyków hormonalnych, ale to było w lutym i nie wiem czy moglo wplynac na rozregulowanie cyklu po prawie 3 miesiacach, dodam jeszcze ze mam lekkie bóle brzucha jak podczas zblizajacej sie miesiaczki i wystapil tradzik który mam zawsze podczas tych dni. Lekarz, test czy czekać? Kurcze, naprawde juz zglupialam:/
napisał/a: robbie29 2008-05-12 16:04
witam! juz wiele o tym czytalem, ale chce miec wieksza pewnosc. wczraoj kochalem sie z dziewczyna i to byl jej pierwszy raz. niestety, nie mialem zabezpieczenia, po prostu przekroczylismy jedna granice wiecej w naszym zwiazku.
wprawdzie nie mialem orgazmu, ale czulem ze z czlonka wyplynela maz, nie doszlo do tego w srodku, ale boje sie, ze jezeli to sie stalo i to czulem, to mogl tez wyplynac, kiedy nie czulem. nie jestem w stanie powiedziec czy bylo to kropelkowanie czy nie. pozniej juz nie kochalismy sie. i pytanie: czy powinienem kupic tabletki 72h?
z gory dzieki
napisał/a: Madonna 2008-05-12 20:54
Te tabletki są na receptę. Nie powinieneś ich kupować.
napisał/a: malutka1111 2008-05-13 19:16
Witam mam pytanie niech odpowie mi ktoś kto sie orientuje w tym stanie rzeczy... a wiec kochałam sie z moim chlopakiem bez zabezpieczenia i bylo to dzien po okresie powiedzcie mi czy moglismy wpacs????????????????? BLAGAM P{OMOZCIE
napisał/a: malutka1111 2008-05-13 19:19
Błagam niech ktoś mi pomoże niech powie mi czy pierwszy dzien po okresie jest plodny czy nie???????? Ja jeszcze na domiar zlego mam nieregularne miesiaczki trwaja różnie raz 33 raz 29 raz 30:(
napisał/a: SylwiaSylwia 2008-05-13 20:32
Jest taka możliwość, ale to bardzo znikome prawdopodobieństwo... Moim zdaniem nie.
napisał/a: Madonna 2008-05-14 19:43
Tylko TY możesz rozpoznać płodność u siebie. Żaden forumowicz nie zrobi tego za Ciebie. Nie stosuje się do tego celu przestarzałych obliczeń.
W nieregularnych cyklach sprawdza się obserwacja objawów płodności, której trzeba się nauczyć.