Czy można stosować CLA przy takich wynikach ?

napisał/a: morrowid 2009-02-17 10:09
Mam 41 lat i nadwagę. Przy wzroście 174 ważę 87 kg.
Od września do lutego tego roku można powiedzieć, że regularnie wykonywałem ćwiczenia. W sumie udało mi się obniżyć wagę z 92 kg do 84, a przez te kilka dni przestoju podniosła się właśnie do 87. Oczywiście mam zamiar wrócić do ćwiczeń ale chciałbym się wspomóc suplementem zawierającym CLA. Już nawet kupiłem ale w tej chwili nie pamiętam pełnej nazwy. Coś specjalnie dla mężczyzn CLA + HCL czy HCI... Tylko w międzyczasie zrobiłem badania z których wynikło to co jest opisane w tym poście:
http://commed.pl/post81634.html?hilit=trzustka#p81634
Czy więc w takim przypadku mogę wrócić do ćwiczeń wspomagając się CLA czy jakimś innym środkiem ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-02-17 19:34
Dojść dobrze znam ten specyfik (mówię o CLA) i nie znam badań które by mówiły o negatywnym wpływie na wątrobę (bo chyba z tym masz głównie problem), więc ja bym nie widział przeszkód. Z tym, że musisz wiedzieć że CLA to dobry specyfik ale trzeba go brać min. 3 miesiące, prędziej ciężko o zadawalające wyniki.
napisał/a: morrowid 2009-02-18 14:06
Dziękuję za poradę.
Dokładnie to mam "Slimitin Man". Wiele w ulotce nie pisze. Tyle, że jest z naturalnym CLA(z olejów roślinnych) i HCA (z owocu Garcinia cambogia), wyciąg z liści karczocha, wyciąg z liści yerba mate, chrom. Reszta to "nośniki" - glicerol, wosk pszczeli, żelatyna, lecytyna, olej sojowy.
Tak, wiem, że aby uzyskać wyniki, to konieczny jest dłuższy okres używania. Chodziło mi głównie o to czy sobie tym nie zaszkodzę.

A, jeśli chodzi o CLA, to dużo się mówi o tym środku. Praktycznie jak czytam, to jest dobry na wszystko. Jak to naprawdę jest ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-02-18 14:42
Jak coś jest dobre na wszystko to znaczy.... znasz to powiedzenie. CLA nie jest dobre na wszystko ale przy odchudzaniu może pomóc. Nie będe pisał jak, bo skoro zdecydowałeś się na ten suplement to już wiele na jego temat przeczytałeś. Zdrowotne działanie ma gdyż obniża poziom szkodliwego cholesterolu oraz zmniejszenie powstawania jego złogów w naczyniach krwionośnych. CLA również skutecznie eliminuje wolne rodniki, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu niekorzystnych zmian w układzie krwionośnym. A takich właściwości nie mają inne klasyczne spalacze.
Suplement który kupiłeś jest bardzo dobry zwłaszcza dla Ciebie gdyż zawarty w nim wyciągąg z liści karczocha pozytywnie działa na wątrobę, więc dobry preparat wybrałeś.
Pozdr.
napisał/a: morrowid 2009-02-18 19:11
Dziękuję bardzo za poradę. Znaczy się niechcący dobrze wybrałem :)
napisał/a: ane7 2009-03-27 23:16
djfafa napisal(a):Jak coś jest dobre na wszystko to znaczy.... znasz to powiedzenie. CLA nie jest dobre na wszystko ale przy odchudzaniu może pomóc. Nie będe pisał jak, bo skoro zdecydowałeś się na ten suplement to już wiele na jego temat przeczytałeś. Zdrowotne działanie ma gdyż obniża poziom szkodliwego cholesterolu oraz zmniejszenie powstawania jego złogów w naczyniach krwionośnych. CLA również skutecznie eliminuje wolne rodniki, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu niekorzystnych zmian w układzie krwionośnym. A takich właściwości nie mają inne klasyczne spalacze.
Suplement który kupiłeś jest bardzo dobry zwłaszcza dla Ciebie gdyż zawarty w nim wyciągąg z liści karczocha pozytywnie działa na wątrobę, więc dobry preparat wybrałeś.
Pozdr.


Widzę,że dużo wiesz o CLA+zielona herbata.Ja biorę Meridie 10,ale chce ją odstawić(nie biorę jej na własną rękę.Te tabletki przepisała mi moja lekarka).Zastanawiam się o CLA+zielona herbata,lecz nie wiele o niej wiem.Piszesz,że obniża poziom złego cholesterolu,a tak się składa,że ja mam cholesterol podwyższony 225,95mg/dl {120-200}.Przy tym muszę zrzucić jeszcze 8kg.Czy mogłbyś mi pomoc w podjęciu tej decyzji?Czy po odstawieniu Meridii 10 mogę od razu brać CLA?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-03-28 08:04
Brać możesz nie ma przeciwskazań, ale ja już pisałem wbrew pozorom to drogi suplement gdyż 6 tygodni to minimum brania, a optymalny czas to 3 miesiące, więc jak policzysz....
Plus jest taki, że to nie jest klasyczny spalacz, ma prozdrowotne właściwości (o których pisałem wyżej) i na pewno zauważysz poprawę skóry (mniejszy celulitis, i gładsza skóra).
Pozdr.
napisał/a: ane7 2009-03-28 10:39
Dziękuję Ci za poradę.
Wiesz,w porownaniu do Meridii to nie jest aż tak drogi suplement.Można pobiegać po aptekach i popytać,gdzie taniej.
Tylko słyszałam,że się bierze od 2 do 6 kapsułek dziennie,czy to prawda?I ile ja bym musiała brać kapsułek dziennie?czy to musi ustalić lekarz?czy mogę kupić i brać na własną rękę?
To co piszesz o tym suplemencie,że ma prozdrowotne właściwości jest bardzo kuszące,więc zdecyduje się na CLA.Wyżej napisałeś rownież cytuje"CLA nie jest dobre na wszystko ale przy odchudzaniu może pomóc. Nie będe pisał jak"-czy mnie możesz napisać jak?Proszę odpowiedz mi jeszcze na te pytania-to mi pomoże w podjęciu właściwej decyzji.Dobrze jest zapytać się kogoś,kto tak dużo wie o danym produkcie.Będę Ci bardzo wdzięczna.Z gory dziękuję i Pozdrawiam:)
napisał/a: ane7 2009-03-28 12:18
Zapomniałam dodać,że u mnie 3-4 godz. po śniadaniu występuje hipoglikemia(jestem w trakcie badań,wykluczam niedoczynność bo wczoraj skończyłam badania na tarczycę i jest dobrze).Diety 1000kalorii nie stosuje,bo po takiej diecie byłabym głodna i po jej zakończeniu na pewno byłby efekt jo-jo.Według mnie to 1000kalorii jest za mało dla dorosłej osoby.
Stosuje diete,żeby obniżyć cholesterol(na pewno orientujesz się jak wygląda taka dieta) i oczywiście aby rzadziej występowała hipoglikemia jem częściej,a mniej.I moje pytanie jest takie czy CLA mozna stosować bez żadnych przeciw wskazań przy tych objawach?
Zwrociłam się do Ciebie o pomoc,ponieważ dużo wiesz na ten temat i piszesz,że CLA jest Ci dobrze znane.I wiem,że możesz mi pomoc.Proszę odpowiedz na moje pytania.
Więcej pytań nie mam.
Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-03-28 17:28
Meridia to inny temat, a CLA inny. Chodzi o to, że meridia odchudza szybko, ale szkodzi zdrowiu, a CLA wolno, ale ma wile innych korzyści. Nie będe Ci pisał o CLA bo od tego jest google. Mogę Ci jedynie polecić CLA z Zieloną herbatą i Karnityną firmy Olipm (jak masz w mieście sklepy z odzywakmi dla sportowców to tam najlepiej kupić).
W zależności jakie będziesz miała CLA takie dawkowanie (bo różne są stężenia). Jak będziesz miała to Ci napisze jak brać.
napisał/a: ane7 2009-03-28 18:15
I właśnie dlatego,że Meridia szkodzi chce ją odstawić.
Tylko powiedz mi o co chodzi z tym dawkowaniem(stężeniem)czy to znaczy,że muszę zrobić jakieś badania?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-03-28 18:20
eeee. Chodzi o to, że ważne ile jest czystego CLA w sprzężonym kwasie linolowym, jedne mają więcej inne mniej i dlatego różnie się dawkuje.