czy test mógł nie wykryć? czy co jest grane?

napisał/a: Angelinka126 2008-09-05 10:46
Witam,
Proszę o pomoc, już trzeci cykl staramy sie o dziecko. Poprzedni cykl trwał 26 dni, a ten już 36 i ani śladu okresu. Od ponad 10 dni co jakiś czas boli mnie brzuch podobnie jak na okres, więc cały czas byłam pewna, że zaraz się pojawi, ale nie ma i w sumie to ostatnio przestał już boleć. Myślałam, że może już zawszłam, ale juz 3 testy zrobiłam i wszystkie negatywne :/ Czy ktoś obczaja co może być? Przez stresy itp nigdy mi sie nie opóźniał. Czy może być na tyle niski poziom tego czegos co test wykrywa, że wykryje dopiero pozniej?
Prosze o pomoc!
napisał/a: gosia8112 2008-09-05 11:32
Ja miałam podobnie test wogóle nie wykazywał ciąży i w niej nie byłam. I to jednak stres przed tym że nie będe w ciąży spowodował że mi się okres spóźnił. Ale teraz jestem w trzecim miesiącu ciąży i test był robiony bardzo wcześnie i wynik był prawie nie widoczny ale udał się. Żadko test się myli ale nie przejmuj się napewno wszystko dobrze sie skończy. Nie powinnas wogóle się denerwować i przyjmować ciągle kwas foliowy.
napisał/a: Angelinka126 2008-09-05 22:51
Dziękuję bardzo za odpowiedź! Podniosłaś mnie na duchu :)
napisał/a: Madonna 2008-09-06 11:20
Może zrobisz test laboratoryjny z krwi? On jest bardziej wiarygodny.
napisał/a: Angelinka126 2008-09-06 12:03
Madonna napisal(a):Może zrobisz test laboratoryjny z krwi? On jest bardziej wiarygodny.

Właśnie się nad tym zastanawiam, ale jeszcze troszkę poczekam, żeby nie było, że jestem taka w gorącej wodzie kompana :) A jak dowiem się czegoś nowego to na pewno dam od razu znać!
Pozdrawiam
napisał/a: Angelinka126 2008-12-09 13:09
Witam,
przypomniało mi się, że pisałam tutaj o problemie, a nie napisałam, jak się to wreszcie skończyło. Okazało się, że jestem w ciąży!:) Lekarz wyjaśnił mi dlaczego testy wychodziły negatywne. Czasem jest tak, że tak jakby w jednym cyklu są dwie owulacje, albo jakoś się przesuwa i właśnie coś takiego mi się przydarzyło, zaszłam w ciążę 2 tyg później niż wskazywałoby na to wyliczenie owulacji. Testy wychodziły negatywne do ok. 50. dnia cyklu :)
napisał/a: Madonna 2008-12-09 13:26
Angelinka, w Twoim cyklu wystąpiła jedna owulacja i jeden okres płodności. Z powodu działania naturalnych hormonów po owulacji następna nie jest możliwa, na pewno nie tydzień lub 2 tygodnie później. To normalne, że owulacja może się przesunąć w regularnym cyklu i wystąpić w innym terminie. Mogłaś być tego świadoma.
Jak widać w Twoim przypadku, obliczenia kalendarzykowe mają się nijak do prawdziwej płodności i wyprowadziły Cię na manowce.
Lekarz też nie powinien wprowadzać Cię w błąd powtarzaniem kalendarzykowych mitów z początku XX w. Nie istnieje coś takiego jak dodatkowa owulacja u człowieka w jednym cyklu.
Oczywiście, 2 komórki jajowe mogą dojrzeć naraz w jednym cyklu i są uwalniane w ciągu 24 godz. w ramach jednego okresu płodności, który można łatwo rozpoznać. W takiej sytuacji mogą się począć bliźniaki.
napisał/a: gosia8112 2008-12-12 16:17
Gratulacje dla przyszłej mamy!!! Nie przejmuj się teraz cyklem tylko dbaj o siebie!!!!!
napisał/a: Madonna 2008-12-12 19:35
Zawsze warto wyciągnąć wnioski z takich doświadczeń na przyszłość. Po ciąży cykl prędzej czy później wróci.
napisał/a: ana_we 2008-12-15 09:40
Madonna napisal(a):
Oczywiście, 2 komórki jajowe mogą dojrzeć naraz w jednym cyklu i są uwalniane w ciągu 24 godz. w ramach jednego okresu płodności, który można łatwo rozpoznać. W takiej sytuacji mogą się począć bliźniaki.


Madonna, czyli rozumiem, że jeżeli u kobiety podczas jednego cyklu uwalniane są dwie komórki jajowe i dojdzie do zapłodnienia tylko jednej z nich, to możliwe jest, że pomimo tego, że jest w ciąży, to będzie miała normalną miesiączkę? Czytałam gdzieś, że czasem u kobiet występują lekkie plamienia, ale w takim przypadku to będzie chyba zwykła miesiączka, tak?
napisał/a: Madonna 2008-12-16 18:54
Plamienie w ciąży może wystąpić, niekoniecznie gdy rozwija się ciąża mnoga. Zawsze to sygnał ostrzegawczy.
Nie wiem, jak jest w sytuacji, o której piszesz, ale miesiączki raczej nie powinno być.
napisał/a: staram się 2009-03-09 17:15
Czesc miałam osiem dni temu dni płodne uprawiałam sex z moim przyszłym mężem staramy się o dziecko chce zrobic test ciążowy czy jest on w stanie już wykryć ciąże? Staramy się cały czas. 22 stycznia br miałam robiony zabieg ponieważ miałam puste jajo płodowe i od tego czasu jeszcze nie dostałam okresu a wg Usg powinien wystąpić ok 28lutego góra 1 marca. Oczywiście rozumiem że wy nie jesteście mną i nie wiecie czy jestem w ciąży ale może któraś z was miała taki przypadek? Pobolewał mnie brzuch na dole ale już przestał dwa razy wymiotowałam i mam straszny apetyt na banany i sałatki( lekkie rzeczy). Są testy które wykrywaja 6 dniową ciąże. Mam nadzieje że jestem :)