Duomox (amoksycylina) a alkohol

napisał/a: ksoo1 2010-05-29 13:29
Robiłem przed chwila identyczny temat, ale nie wiem czemu zniknal. Jezeli zostal skasowany to prosze dac znac czemu.

Czy zażywając Duomox można pić alkohol? W internecie spotkałem dużo opinii, że ten antybiotyk nie ma żadnych interakcji z alkoholem i można, ale sporadycznie pojawiały się też inne. Oczywiście wiem, że picie alkoholu jest ogólnie nie wskazane przy kuracji antybakteryjnej, ale chodzi mi o same odczuwalne efekty takiego połączenia. Czy alkohol może spowodować wystąpienie jakiś działań nieporządanych, zadziałać mocniej czy cokolwiek.

No i według wikipedii czas półtrwania amoksycyliny to lekko ponad godzina. W takim razie jeżeli zażyłem dawkę dziś rano to znaczy, że do wieczora nie będę już jej miał w ogóle w organizmie i jeżeli ominę wieczorną dawkę to mógłbym pić jakby nigdy nic?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-05-29 13:43
Pytań takich było sporo. Zasada jest jedna i nie zmienna, nie łączymy antybiotyków (niezależnie od grupy) z alkoholem i tyle. Nikt Ci nie powie Ci czy coś Ci się stanie jak zmieszasz czy nie, robisz to na własą odpowiedzialność i tyle. A jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego się nie miesza to Ci od razu odpowiem, po prostu alkohol może nasilić lub osłabić działanie antybiotyku i takie połaczenie bardziej działa toksycznie na narządy wew. (szczególnie wątrobę).

Temat zamykam.