Dyskopatia C5/C6 i L5/S1 a ciagly bol przedniej czesci glowy

napisał/a: greep 2009-04-18 19:13
O moim bolu glowy pisalem juz wczesniej (ciagly, lekki bol glowy od lipca 2008 zlokalizowany w okoliczy czola oraz skroni).
Tutaj jest link to pelnego watku: http://commed.pl/post64983.html#p64983

Jako ze robilem juz praktycznie wszystkie badania zeby znalezc przyczyne mojego bolu glowy i nic do tej pory nie
znalazlem, postanowilem zrobic sobie rentgen calego kregoslupa.
Dodam, ze od urodzenia mam lekka skolioze, bo jedna noge mam minimalnie krotsza od drugiej.
Bolow kregoslupa praktycznie wcale nie mialem. Glowa tez nigdy nie bolala mnie z tylu, ZAWSZE BOLI Z PRZODU.

Opis rentgena calego kregoslupa to:
Zmina pourazowych kostynych nie widac.
Wyprost locdoz szyjnej i ladowiowej, kyfoza piersiowa fizjologiczna.
W odcinku ledzwiowym lumbalizacja S1, poza tym ilosc kregow w pzostalych odcinkach typowa.
Trzony kregowe zwyklej wysokosci, bez cech spondylosis.
Dyskopatia C5/C6. Dyskopatia L5/S1.
Otwory m-kregowe w odcinku szyjnym prawidlowe.


Nie ma za wiele informacji w internecie na ten temat, ale Dyskopatia (C5/C6) dotyczy szyjnej czesci kregoslupa.
Kregoslup szyjny moze powodowac bol glowy, ale raczej tylnej czesci glowy...
Nie bylem z tym jeszcze u lekarza wiec chcialbym sie spytac na razie na forum, czy dyskopatia w moim kregoslupie
moze powodowac lekki, ciagly bol glowy zlokalizowany w przedniej czesci glowy i na skroniach?
Jesli tak, to jak mozna to wyleczyc?

W internecie znalazlem taki oto akrtykul niejako stwierdzajacy, ze kregoslup moze byc przyczyna bolu glowy zlokalizowana w czesci czolowej:
Bóle głowy Na szyjne pochodzenie bólów głowy wskazywałyby umiejscowienie dolegliwości w okolicy potylicznej,
nasilanie się dolegliwości przy skrajnych ustawieniach głowy, towarzysząca sztywność karku. Trudnymi do
interpretacji, ale spotykanymi w chorobach kręgosłupa objawami mogą być bóle połowy głowy promieniujące do czoła
(niemal identyczne jak w migrenie), bóle twarzy, uczucie dławienia w gardle. Zanim jednak ból zostanie przypisany
patologii kręgosłupa szyjnego należy wykluczyć inne pochodzenie dolegliwości.



Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos mogl pomoc w tym temacie.
pozdrawiam
napisał/a: deepcry 2009-04-19 23:47
Sama w sobie dyskopatia nie jest jedynym powodem bólu głowy. Bóle skroniowe i czołowe, to bardziej od zatok.
Mam dyskopatie koło C5 i żadnych bólów nie mam.

Przy dyskopatii konieczne jest zbadanie, czy kręgi nie uciskają rdzenia kręgowego, lub nie naciskają na tętnice szyjne. Utrudniając w ten sposób dopływ krwi. Do tego konieczne jest badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa, lub tomograf komputerowy kręgów patologicznych.
Dopiero jak taki ucisk się stwierdzi, można się zastanowić nad bólem głowy pochodzenia kręgosłupa szyjnego.

Możesz też wykonać USG tętnic szyjnych, aby sprawdzić, czy z dopływem krwi wszystko ok.

Bóle skroniowe i czołowe, również mogą być nerwicowe.
napisał/a: greep 2009-04-27 01:08
Witam!
Dziekuje za odpowiedz.
Chyba moze zrobic MRI kregoslupa szyjnego.
A... jakies 1,5 roku temu mialem krotkotrwale dretwienie prawej reki, to chyba tez objaw swiadczacy o jakims ucisku na nerw?
Po jakims czasie to minelo, ale,... od tamtej pory staram sie operowac myszke komputerowa lewa reka, bo gdy robie to prawa, to po paru dniach pojawiaja sie takie dziwnie 'cierpniecia' (wystepuje to tylko w pracy, czyli moze tez ulozenie biurka m cos z tym wspolnego?)