evra - brak krwawienia

napisał/a: michalxxxxx 2009-02-26 17:19
Witam. Stosujemy z dziewczyna plasterki Evra. od okolo 5 miesiecy(dziewczyna mam 22 lata). wszystko bylo zawsze dobrze (nie liczac pierwszych 2 miesiecy gdy wszystko sie regulowało) krwawienie pojawialo sie terminowo ew z 2 dniowym opoznieniem. teraz w tygodniu bez plastra nie dostala okresu. zgodnie z zaleceniem założyła nowy plaster jednak po 3 dniach go zdjela bo bardzo zle sie czula (oczywiscie po telefonicznej konsultacji z lekarzem w przyszlym tygodniu ma wizyte ale jutro pojdzie prywatnie). teraz juz prawie 2 tydzien nie ma okresu. czy to ciaza czy raczej male rozregulowanie spowodowane sciagnieciem plastra? stres na pewno odgrywa duza role bo oboje z kazdym dniem bez okresu coraz bardziej sie denerwujemy. test ciazowy nic nie wykazal ale to zapewne dlatego ze dziewczyna podczas badania byla jeszcze pod wplywem 3 plastra z danej serii dzis robila drugi raz test i tez nic nie wykazal ale czy wynik testu bedzie prawidlowy?. prosze o odpowiedz bo taka niepewnosc jest straszna
napisał/a: sylga87 2009-02-26 18:22
Według mnie dziewczyna nie jest w ciąży! Jeśli plaster był zakładany prawidłowo ciąża jest wykluczona zdarzają się czasami lekkie opóźnienia! Nich odczeka kilka dni może wszystko się unormuje
napisał/a: Madonna 2009-02-26 18:57
Mimo plastra ciąża nie jest wykluczona. Żadna anty nie ma 100% pewności.
napisał/a: michalxxxxx 2009-02-26 19:09
A testy? w sumie zrobila 4 srednio co 3 dni powtarzala. ze wzgledu na odleglosc nie widujemy sie czesto. ostatni stosunek mial miejsce 10 lutego
napisał/a: sylga87 2009-02-26 19:22
Test wykazuje już ciąże po 7 dniach! Już wtedy można potwierdzić lub wykluczyć! Kiedy był ostatni okres?
napisał/a: Madonna 2009-02-26 19:37
Po jakich 7 dniach? Chyba od zagnieżdżenia? Czyli 10-14 dni od zapładniającego stosunku.
W czasie naklejania plastrów nie ma okresu.
napisał/a: michalxxxxx 2009-02-26 19:39
zgodnie z planem czyli w granicach 12-15 dnia miesiaca. tylko te plastry czy one nie zaklamuja wynikow testu? a moze to ten plaster przyklejony na 3 dni i zerwany w wyniku zlego samopoczucia tak namieszal. dziewczyna mowi ze ja brzuch boli moze na okres? wymiotow ani bólu w piersiach nie odczuwa. rozumiem ze stres tez swoje robi bo bardzo jestesmy zestresowani ale zeby 2 tygodnie?
napisał/a: Madonna 2009-02-26 20:00
Stosowanie plastrów nie wpływa na wynik testu ciążowego.
Test ciążowy wykrywa hormon, który pojawia się tylko w ciąży.
napisał/a: michalxxxxx 2009-02-26 20:02
Pocieszyłas mnie. Dziękuje. wszystko wyjasni sie jutro. czyli to opoznienie moze byc przyczyna zerwania plastra tak?
napisał/a: Monia99 2009-02-26 20:39
A ja mam takie pytanie.. czy stosunek bez zabezpieczenia może zakonczyc sie ciażą? (jeśli nie było wytrysku w środku)
napisał/a: michalxxxxx 2009-02-26 20:48
zalezy od tego czy byly dni plodne czy nieplodne
napisał/a: Monia99 2009-02-26 20:51
raz były płodne raz niepłodne.. ale chyba az tak wielkiego ryzyka nie ma prawda?