Guz na kości dłoni?

napisał/a: lucjanvog 2010-05-06 01:54
Witam. Nie wiem czy to dobry dział ale chciałbym poprosić o radę. Wyrósł mi pod skórą guzek/narośl podajże na kości na śródręcza przy wiązadle z paliczkiem bliższy, u środkowego palca na lewej ręki (Na PW mogę wysłać link z zdjęciem). Mam to od około pół roku. Kolor skóry w tym miejscu jest normalny, ten guzek jest twardy, ogólnie nie boli sam z siebie. Odczuwam ból kiedy jest napór na ten guzek, choć jeżeli wyprostuje palec optymalnie guzek się jakby chowa(choć jest mała górka) i jak dotykam wtedy w to miejsce to nie boli. Nie byłem jeszcze u lekarza, zamierzam iść w następnym tygodniu.
Czy to może być nowotwór ? Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
napisał/a: delinka79 2010-05-06 20:32
jest przesuwalny ? może to ganglion , wyślij jakieś foto
napisał/a: ania732 2010-08-05 09:04
hej, mam podobne zgrubienie na lewym ręku i tez od pół roku,byłeś juz z tym u lekarza.
napisał/a: dominika2505 2010-08-12 17:02
no właśnie, ciekawe co to, czasem mi się to "chowa"- znika, teraz mam od kilku tygodni - u podstawy środkowego palca, od wewnątrz dłoni żeby było jasne, nie przesuwa się i nie widać tego "na oko", średnica z 4mm-5mm, deli79 prosimy o sugestie:)
napisał/a: ania732 2010-08-13 07:53
ja mam od zewnętrznej strony dloni tzn jak położe rekę np. na biurku to tej kólki nie widać, widac jak zginam rękę do środka, tzn jak zginam palce i więzadła się napinają to ja widać i jest na więzadle środkowego palca:) ostatnio troszkę sie uspokoiłam, bo wyczytałam gdzieś, że nadmiar cholesterolu tak sie grudkuje i odkłada, a ja mam na pewno nadmiar, więc sobie te dwie rzeczy pokojarzyłam, ale jesli ktos ma inne informacje to chętnie sie o nich dowiem. Juz zaczęłam obsesyjnie obserwować dłonie innych ludzi;)!
napisał/a: dominika2505 2010-08-13 11:33
szczerz mówiąc pierwsze słysze o związku tego z nadmiarem cholesterolu...