Hashimoto -> back to life, impossible is nothing !!!

napisał/a: Losing MY Grip 2012-10-28 09:27
Pragnę podziękować autorowie diety na tym forum DJ Fafa oraz innym którzy dawali mi rady !

Dzięki diecie i suplementacji
TSH spadło z 9 na 2,2 w ciągu pół roku / cały czas biorę Euthyrox n25 - nie zwiększałem dawki!
TPO spadło z 188 na 33 ! norma jest do 34 !
Nie mam już skoków ciśnienia, coraz dalej chodzę, i jestem coraz bardziej pozytywny w nastroju.

Impossible is nothing !
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-10-28 09:32
Dzięki za post i podzielenie się wynikami! Takie posty najbardziej motywują aby czytać dalej o holistycznych metodach leczenia chorób tarczycy! A Ty jesteś dowodem że Hashi to nie wyrok a medycyna alternatywna ma więcej do zaoferowania niż ta klasyczna mimo że ataki na nią są coraz silniejsze (proporcjonalnie do zwiększenia wydatków firm farmaceutycznych na marketing).

Napisz jak wygląda u Ciebie dieta i suplementacja.
napisał/a: Losing MY Grip 2012-10-28 09:49
Suplemetancja :
Euthyrox n 25 - rano naczczo
Witaminy Olimp Sport i Olimp Omega3 65 % 2000 mg - podczas obiadu
Witamina /firmy Trec/C 1000 mg i Koenzym Q10 30 mg - podczas kolacji


Dieta :
Śniadanie - mleko kokosowe 0,33 l , ryby z puszki 200 gram / flądra lub śledż / , wafle ryżowe z miodem lub kiełbasa.
Obiad - zielona herbata 0,33 l , ziemniaki + mięsa z indyka, kurczaka, wątroba wieprzowa lub ryż z sosem meksykańskim.
Kolacja - mleko kokosowe 0,33 l , parówki jbb (śladowe ilości glutenu) z ketchupem lub ryby z puszki / flądra lub śledż/.
W trakcie dnia lubię także zjeść owoce i warzywa takie jak : banany, pomidory, czosnek, papryczke chili.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-10-28 09:56
Dzięki! Jak widać ani dieta nie jakaś kosmiczna ani nie przyjmujesz jakiś kosmicznych dawek supli! Twój przykład powinien być inspiracją dla innych, że można chorobę cofnąć lub przynajmniej zatrzymać a na pewno poprawić jakość życia!

Dzięki jeszcze raz za podzielenie się wynikami!!!

Pozdrawiam
napisał/a: aaggaa3 2012-10-28 11:26
:) fajnie, że piszesz, ja też mam niedawno zdiagnozowane Hsahimoto i niedoczynność, od kilku dni dopiero stosuję suplementy i dietę :) za miesiąc zrobię bad. kontrolne i też mam nadzieję, że będzie poprawa :P
pozdrawiam
napisał/a: Losing MY Grip 2012-12-02 09:55
Wczoraj badałem TPO wynik 29 norma 0 -34
tsh 1.89 norma 0,4-4,2

Interesuje mnie :
Czy dięte dalej należy tak restrykcyjnie 3mać ?
Czy tyrozyna jest pomocna w odstawianiu Euthyroxu ?
Gdzie wy kupujecie guggusterony bo nie kupiłem tego w 4ch aptekach ani na allegro nie mogę znaleść ;/
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-02 10:40
Losing napisal(a):Wczoraj badałem TPO wynik 29 norma 0 -34
tsh 1.89 norma 0,4-4,2

Interesuje mnie :
Czy dięte dalej należy tak restrykcyjnie 3mać ?
Czy tyrozyna jest pomocna w odstawianiu Euthyroxu ?
Gdzie wy kupujecie guggusterony bo nie kupiłem tego w 4ch aptekach ani na allegro nie mogę znaleść ;/


Świetny wynik!!!
1. Jak już nie trzymam tak restrykcyjnej diety, ale ponad rok nie robiłem żadnych badań wiec nie wiem jak to u mnie teraz wygląda.
2. Tyrozyna jak najbardziej jest pomocna.
3. Na allegro jest cały czas: http://allegro.pl/guggulu-shuddha-guggulu-himalaya-60-kaps-i2827157100.html,
Ja czasami kupuję tutaj: http://www.kulturystyka.sklep.pl/product_info.php/products_id/1704 bo mają w dobrej dawce za dobrą cenę.
napisał/a: diana30 2012-12-02 16:45
ja kupowałam tutaj http://www.indyjskie-recepty.com/seria-pure-herbs/28-shuddha-guggulu-himalaya-obniz-cholesterol.html