jak to mozliwe, że zaszłam w ciążę?

napisał/a: justyna35 2009-10-29 10:45
Wiecie co z ta owulacja to nigdy nie wiadomo. Ja miałam ostatnia miesiączkę 9 sierpnia. okres mam przewaznie co 32 dni czasem sie opóźnia. według obliczeń nastepny powinien być 8 lub 9 września. ponieważ mąż byl w delegacji od ostatniej miesiączki nie współzyliśmy dopiero po powrocie 6 września. i wiecie co? jestem obecnie w 8 tygodniu ciaży. więc wychodzi na to, że dwa , trzy dni przed planowana miesiączka były płodne i poprostu 6. 09 wpadlismy. pierwsza córka skończyła własnie w niedzielę 14 lat. teraz to ja się boję bo mam 35 lat i niewiem jak to przebiegnie wszystko. ostatnio zmieniłam lekarza jak test wyszedł pozytywnie bo mój u którego byłam pacjentka przez ponad 3 lata twierdził, że nie będe mogła mieć już dzieci. co myślec o tym wszystkim? czy jest czego sie obawiac? justyna35

Posty: 1
Dołączył: 2009-10-28, 21:56
Prywatna wiadomość
napisał/a: dimedicus 2009-10-29 11:12
Jak to się mówi niezbadane są wyroki........Nie ma nic w tym dziwnego skoro można zajść w ciążę w okresie.W tych sprawach nigdy nie ma pewności.Nie mniej gratuluję.Tylko nie wiem czego się obawiasz?,że co,że w tym wieku? i z dzieckiem mogą być problemy? skoro tak myślisz to rzeczywiście Jesteś w ciąży!
napisał/a: wikam2 2009-10-29 13:35
No widzisz owulacja najwidoczniej się przesuneła........A cykl był wydłuzony.....
A wiedziałaś kiedy masz owulację czy tylko liczyłas na kalendarzyku?
napisał/a: hanca84 2009-10-29 15:26
Skoro gin mówił, ze w ciąże juz nie zajdziesz to chyba miał jakieś podstawy... Więc może miałaś jakieś zaburzenia? Stąd rozchwiany cykl.

Poza tym, wiek ciąży liczy sie od dnia ostatniej miesiaczki, więc powinnaś już byc w 12 tygodniu.
napisał/a: justyna35 2009-10-29 19:36
ale na usg wychodzi 8 i lekarz pytał o ostatnia datę współzycia. a co tego który mówił, że nie moge mieć dzieci bo rzekomo miałam miesniaki które rosły i przez 3 lata pisał, że bez znaczenia klinicznego, ten który prowadzi mnie teraz to twierdzi, że nawet śladu mięsniaków nie ma. Boję się o ciąże z powodu wieku. a co do tych tygodni? nie było mozliwości zajśc w ciąże przed 6 wrzesnia bo nie było męza i nie było współzycia, więc to pewne że zaszłam w ciąże 6 wrzesnia i niestety nie jest to 12 tydzień.
napisał/a: justyna35 2009-10-29 19:42
dzisiaj na 21.15 mam wizytę kontrolną to odezwe się jak wrócę i mam nadzieje, że wszystko jest wporządku z moim maleństwem.
napisał/a: wikam2 2009-10-29 20:14
Bo ciążę liczy się różnie :)
Można liczyć od daty ostatniej miesiączki bądz od dnia stosunku czyli poprostu owulacji.
Bo wiadomo, że w ciążę zaszło się po owulce a nie po okresie ostatnim....:)
Natomiast usg liczy na podstawie wilekości dzidzi czyli tez może wyjść inaczej :)
napisał/a: justyna35 2009-10-30 07:41
no i byłam na tej wizycie. jest niedobrze. Lekarz nic nie znlazł na usg, nic nie mógł zobaczyc. wielkośc pokazuje mu na 7 tydzien bo ma 27 mm a twierdzi, że to musi byc więcej a skoro nie ma to jest albo martwa ciąża albo puste jajo płodowe.
napisał/a: justyna35 2009-10-30 20:02
co mam teraz zrobić? czy jest jakas szansa na to, że ta ciaża się pokaże? jestem załamana.