jak usunąć drzazgę u 3,5 latka

napisał/a: mamakubusia 2007-12-13 10:17
Bardzo uprzejmie proszę o poradę jak mogę usunąć synkowi drzazge. W zeszłym tyg. wrócił z przedszkola i zauważyłam na nóżce zaczerwienienie. Z początku myślałam że to krostka jednak po bliższym przyjżeniu się okazało się że siedzi tam coś czarnego. Próbowałam nawet wyjalowioną igłą wydłubać ale niestety dziecko mi na to nie pozwoliło i skończyło się straszną histerią. Doradzono mi w aptece abym robiła okłady z riwanolu. Robię więc mu na noc te okłady, jednakże jak do tej pory nie spowodowało to "wyjścia" drzazgi.
Dlatego też bardo proszę o poradę jak mogę to usunąć. Czy jest jakaś metoda którą mogę sama zastosować czy też wskazana byłaby wizyta u chirurga. NIe chciałabym bowiem aby doszło do jakiegoś większego zakażenia.
z góry dziękuję za odpowiedź
napisał/a: Peter 2007-12-14 08:45
Ja zaproponuję stary sposób - namoczyć w wodzie z szarym mydłem na kilka minut, a potem nałożyć opatrunek z maścią ichtiolową. I tak powtarzać 2 razy dziennie. Po 3-4 dniach powinna drzazga lekko wyjść.
napisał/a: mamakubusia 2007-12-14 09:08
Bardzo serdecznie dziękuję. Wierzę w Pańskie porady bo dzięki nim moje dziecko chodzi juz 2 miesiąc zdrowe do przedszkola gdzie wcześniej co chwila było chore. Tak więc pewna jestem że tym sposobem napewno pozbędziemy się drzazgi.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-12-14 10:24
Peter napisal(a):Ja zaproponuję stary sposób


Peter te stare sposoby są najelpsze!!!
napisał/a: Peter 2007-12-14 14:38
Dziękuję za uznanie.
napisał/a: mamakubusia 2007-12-14 14:43
Uznanie jak najbardziej uzasadnione i zasłużone. Trafiłam tu przypadkiem, ale bardzo sie cieszę. Tylko tu można znaleźć naprawde fachowe porady a nie bla bla bla...pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-12-14 14:45
Mogę "podpiąć" się pod Twoje słowa!!!
napisał/a: mamakubusia 2008-01-18 10:49
Chyba wybuduje Panu Peterowi pomnik. Oczywiscie jak zwykle Pańskie rady okazały się skuteczne. Troche to trwało ale udało nam sie w bezpolesny sposób usunąć synkowi drzazge.
Nie wiem jak Pan wygląda ale jest Pan wielki.
Raz jeszcze gorąco dziękuję i mam nadzieje że to forum nie zniknie nigdy.
pozdrawiam
napisał/a: Peter 2008-01-18 11:04
Bardzo miłe słowa. Dziękuję.
Pozdrawiam i życzę zdrowia :)
napisał/a: Paulina308 2008-07-10 10:32
Witam, mam pytanie odnośnie smarowania rany z drzazgą ww. maścią. Mój 16 miesięczny synek upadł na stare drzwi w wyniku czego w opuszek palca wbiło mu się ok. 7 drzazg. Chirurg niestety nie chciał podjąć się wyciągania tych kolek i poradził myć ranę mydłem i czekać , aż skóra się złuszczy. Czy u tak małego dziecka, mogę zastosować wymienioną przez Pana maść ????
napisał/a: Peter 2008-07-14 10:33
Tak, można.
napisał/a: podolec 2009-03-31 15:26
Moj synek dziś upadł na gałązki róży,ma w rączce parę kolców,mogę też spróbować je tak samo usunąć jak drzazgę?Siedzą niestety pod skórą