kopanie prądem i wysuszona skóra

napisał/a: agnesmarcin 2007-11-12 17:40
witam. od moze 3 lat tak zawsze tuz przed zima zaczyna mi sie wysuszac skóra a co za tym idzie zaczynam kopać pradem. drazni mnie to troche bo czasami nawet zaboli jak kopne. jak czuje ze skóre mam sucha to wiem ze jak dotkne moja dziewczyne to ja kopnie prad. tak sie z nia czasami draznie. co jest tego przyczyna?
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-11-15 18:16
Ja też mam wysuszoną skóre dłoni i występuje to tylko zimą. Powód jest błachy! Ja po prostu dość często myję ręce, do tego wychodzę na dwór, a tam zimno, mokro i wietrznie i gotowe! Mam zawsze przy sobie małe opakowanie kremu staram się kremować jak najczęściej! Wiesz to naprawdę pomaga! Jednak wystarczy dwa trzy dni bez kremowania i znowu sucha i popękana skóra! Spróbuj kremować ręce kilka razy dziennie, a jeżeli suchość wustępuje też na ciele to po prostu kup sobie balsam do ciała! Naprawdę to nie wstyd ja to robię tak mnije więcej 2 razy w tygodniu i wystarczy! Do tego po goleniu zamiast wody toaletowej używaj balsamu lub kremu.
Pozdrawiam
napisał/a: Mezmerize 2007-11-22 03:51
Moje rece to moja zmora. Kiedy na dworze, jest choc troszke chlodniej (nie wazne jaka jest pora roku) moje rece wygladaja jak u 90-letniej babuni, mimo iz uzywam kremu bardzo czesto. Posmaruje sobie rece, wyjde na dwor na 20 minut i dalej jest to samo. Moje rece sa wrecz sine, skora caly czas peka, pojawia sie krew. Wstydze sie tego okropnie, chowam dlonie jak tylko sie da (dlugie rekawy lub bluza z kieszonkami). Nie mam pojecia, co moze mi pomoc. Zreszta na calym ciele, mam bardzo sucha skore, uzywam balsamow - nic nie pomaga. Lekarz kiedys stwierdzil, ze taka po prostu mam cere i musze sie z tym pogodzic. Niby taka blahostka, ale dla mnie jest to bardzo krepujace :(

@djfafa Kiedys kolezanka poradzila mi, zeby przed snem nalozyc bardzo gruba warstwe kremu na dlonie i na to zwykle rekawiczki i taka kuracje stosowac przez kilka nocy. Tez miala spory problem z sucha skora i jej to pomoglo (mi niestety nie). Moze akurat Tobie sie poszczesci. :)
napisał/a: rogal73 2013-03-21 15:44
Witam
napisal(a):
Mezmerize napisała:
Moje rece to moja zmora. Kiedy na dworze, jest choc troszke chlodniej (nie wazne jaka jest pora roku) moje rece wygladaja jak u 90-letniej babuni, mimo iz uzywam kremu bardzo czesto. Posmaruje sobie rece, wyjde na dwor na 20 minut i dalej jest to samo. Moje rece sa wrecz sine, skora caly czas peka, pojawia sie krew. Wstydze sie tego okropnie, chowam dlonie jak tylko sie da (dlugie rekawy lub bluza z kieszonkami). Nie mam pojecia, co moze mi pomoc. Zreszta na calym ciele, mam bardzo sucha skore, uzywam balsamow - nic nie pomaga. Lekarz kiedys stwierdzil, ze taka po prostu mam cere i musze sie z tym pogodzic. Niby taka blahostka, ale dla mnie jest to bardzo krepujace :(

@djfafa Kiedys kolezanka poradzila mi, zeby przed snem nalozyc bardzo gruba warstwe kremu na dlonie i na to zwykle rekawiczki i taka kuracje stosowac przez kilka nocy. Też miala spory problem z sucha skora i jej to pomoglo (mi niestety nie). Moze akurat Tobie sie poszczesci. :)


mnie ostatnio też często kopie prąd dlatego szukam jakieś informacji,ale tu mogę dać radę na suche dłonie. Mi pomaga Epikerm nie jest zbyt pięknie pachnący. Wygląda jak wezelina techniczna taki też ma zapach. Po nałożeniu skóra jest tłusta,ale naprawdę pomaga natychmiast. Też tak mam,że gdy jest zimno( szczególnie jesień i zima) to moje dłonie wyglądają jak u 90 letniego dziadka. Warto spróbować
w opisie jest,że jest to krem przeciwko świądowi,ale i na suchość skóry też pomaga.

[img]http://img266.imageshack.us/img266/2920/17547250.jpg[/img]

[img]http://img593.imageshack.us/img593/9113/epikrem2.png[/img]

Można go kupić w aptece lub dużych hipermarketach. 50ml kosztuje około 8zł opis działania:
"Preparat przeznaczony do skóry skłonnej do świądu, przesuszonej, spierzchniętej, popękanej, i wyniszczonej chorobą. Łagodzi uczucie świądu wywołane czynnikami drażniącymi, likwiduje nadmierną suchość i szorstkość naskórka, zmniejsza skłonność do nadmiernego rogowacenia i pękania skóry na piętach, kolanach, łokciach.
• pielęgnacja suchego, rogowaciejącego naskórka
• do pielęgnacji dłoni – chroni dłonie przed wpływem detergentów,
• pielęgnacja skóry skłonnej do świądu

Skład: Petrolatum, Panthenol, Lanolin, Allantoin, Aloe vera extract, Wheat germ oil, Evening primrose oil, Vitamin A palmitate, Glycerin, Lavendula officinalis oil, Propylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben."

Strona www: http://www.asa.eu/produkty/dermokosmetyki/epikrem

Producent podaje,że do stosowania na na piętach, kolanach, łokciach. Ja powiem tak:
stosuję na skórę dłoni i jest rewelacja.
To by było na tyle życzę zdrowia i mam nadzieję,że pomoże. Napisz proszę czy pomogło. Pozdrawiam.