Kortyzol - tachykardia?

napisał/a: smoczyca1 2012-09-25 10:02
Mam nieznacznie podniesiony kortyzol w surowicy 24.99 (norma 6.2-19.4), nadczynność tarczycy z wywiadzie, uporczywą hipokaliemię która mimo stałej suplementacji potasem wraca. W tk nadnercza ok. A mnie wykańcza słabo reagująca na betablokery tachykardia.
Jakieś pomysły?
napisał/a: żabeczka 2012-09-26 21:57
a jakie masz TSH? bo tachykardia jest jednym z objawów nadczynności tarczycy, hipokaliemia również powoduje przyspieszenie pracy serca, a kortyzol zwiększa wydalanie potasu z moczem, a zatrzymuje sód co może prowadzić do nadciśnienia...jakie masz ciśnienie?. Tu masz artykuł jak obniżyć suplementami diety kortyzol: http://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/kortyzol-domowe-sposoby-na-obnizenie-jego-poziomu/ pod koniec artykułu koleś podaje gotowy "przepis" co i jak brać
napisał/a: smoczyca1 2012-09-27 10:41
żabeczka napisal(a):a jakie masz TSH? bo tachykardia jest jednym z objawów nadczynności tarczycy, hipokaliemia również powoduje przyspieszenie pracy serca, a kortyzol zwiększa wydalanie potasu z moczem, a zatrzymuje sód co może prowadzić do nadciśnienia...jakie masz ciśnienie?. Tu masz artykuł jak obniżyć suplementami diety kortyzol: http://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/kortyzol-domowe-sposoby-na-obnizenie-jego-poziomu/ pod koniec artykułu koleś podaje gotowy "przepis" co i jak brać

TSH i hormony tarczycy teraz bardzo ok - nadczynność uspana, za kilka dni zobaczę jak oczy w rezonansie wyjdą
Wiem, że niedobór potasu nakręca puls ale puls też wysoki jak potas uzupełnię (obecnie potas bardzo ok 4.1 a puls ok 120 w spoczynku), wydalanie potasu jest małe, sód w normie, ciśnienie ok
Dzięki za link, idę poczytać
napisał/a: żabeczka 2012-09-27 11:20
a kardiologicznie Cie przebadali? ja się dowiedziałam że jak masz długo np nadczynność tarczycy nieleczoną, to robią się zmiany w mięśniu sercowym i może się utrwalić tachykardia...ale to u kardiologa trzeba stwierdzić badaniami (chyba echem)
napisał/a: smoczyca1 2012-09-27 11:50
żabeczka napisal(a):a kardiologicznie Cie przebadali? ja się dowiedziałam że jak masz długo np nadczynność tarczycy nieleczoną, to robią się zmiany w mięśniu sercowym i może się utrwalić tachykardia...ale to u kardiologa trzeba stwierdzić badaniami (chyba echem)

Przebadali, byłam kilka razy w szpitalu -echo na szczęście ok ale stała tachykardia, holter na betablokerach w przeważającej mierze rytm zatokowy (średni na dobę 104) ale ze wstawkami częstoskurczu do 175, na zapisie EKG p-pulmonale, konsultacje z kardiologami sprowadziły się do zmian leków z propranolol na ConCor, następnie Concor Cor, Nebilet, aktualnie Lokren i jak nie pomaga jedna tabletka to wziąć dwie.
napisał/a: żabeczka 2012-09-27 12:48
przyszło mi jeszcze jedno do głowy, jak u Ciebie z przeciwciałami? czasem bywa tak, że jak masz Hashimoto to najpierw jest nadczynność (jak tarczyca jest w fazie zapalenia) Hashi nie pokazuje się tez na początku w USG tarczycy, potem jest niedoczynność na ogół, ale u niektórych TSH jest w normie a Hashi tylko na przeciwciałach widać (ewentualnie też na Ft3, Ft4- ale myślę, że też nie zawsze)-mam znajomą któa ma Hashimoto a TSH, Ft3 i Ft4 w normie i nie bierze żadnych hormonów... jest jeszcze choroba Gravesa-Basedowa, wtedy też są objawy nadczynności, a TSH może być w normie
na Hashimoto robi się anty-TPO i anty- TG
na G-B: anty-TSHR

Każdy choruje jak umie...
napisał/a: smoczyca1 2012-09-27 13:46
żabeczka napisal(a):przyszło mi jeszcze jedno do głowy, jak u Ciebie z przeciwciałami? czasem bywa tak, że jak masz Hashimoto to najpierw jest nadczynność (jak tarczyca jest w fazie zapalenia) Hashi nie pokazuje się tez na początku w USG tarczycy, potem jest niedoczynność na ogół, ale u niektórych TSH jest w normie a Hashi tylko na przeciwciałach widać (ewentualnie też na Ft3, Ft4- ale myślę, że też nie zawsze)-mam znajomą któa ma Hashimoto a TSH, Ft3 i Ft4 w normie i nie bierze żadnych hormonów... jest jeszcze choroba Gravesa-Basedowa, wtedy też są objawy nadczynności, a TSH może być w normie
na Hashimoto robi się anty-TPO i anty- TG
na G-B: anty-TSHR

Każdy choruje jak umie...

Zaczęło się nietypowo - ból oka, koszmarny ból, potem wytrzeszcz, w TK zapalenie oczodołu, pogrubienie mięśni - obserwacja w kierunku oftalmopati (do tej pory nie wiem na 100% co to było), do oka dołączyła nadczynność (TSH i wolne hormony potwierdzały, wszystkie przeciwciała ujemne - no anty TPO nieco ponad normę ale niskie miano, USG niemal bez skazy ). Nadczynność przeminęła po kilku miesiacach niemal sama, wytrzeszcz leczony sterydami cofnął się, po kilku miesiącach wróciło drugie oko (TSH w normie ale hormony tarczycowe na niedoczynność wskazywały), do tego bujam się z bardzo niskim żelazem, ferrytyną, wysokim cholesterolem - gdyby nie przeciwciała wszystko by na Hasi wskazywało - na autoagresję też kardiolog wskazuje - a może powinnam przeciwciała powtórzyć? Poprzednie robiłam jak juz na sterydach byłam...
napisał/a: żabeczka 2012-09-27 14:59
słuchaj wytrzeszcz to jeden z typowych objawów Gravesa-Basedowa, z kolei duży cholesterol jest przy niedoczynności tarczycy,poza tym piszesz,że anty-TPO było jednak ponad normę, bierzesz teraz sterydy? Ja bym zrobiła przeciwciała: anty-TPO, ale też p/ciała na G-B czyli anty-TSHR, bo rozumiem, że aktualne TSH, Ft3 i Ft4 masz, a niezależnie od wszystkiego spróbowałabym przestawić się na dietę i suplementację przy chorobach z autoagresji-poczytaj wątek djfafa o diecie: http://commed.pl/dieta-i-supl-przy-nied-tarczycy-i-chor-hashimoto-vt50353.html tam jest opisane co i ile powinnaś brać, jeść, łykać...generalnie wszystkie choroby z autoagresji spowodowane są tym że nasz układ immunologiczny wariuje i zwalcza nasze własne komórki, więc niezależnie od tego co to za choroba dieta i suplementacja będzie podobna, sprawdź tylko czy nie koliduje z lekami które dostałaś od lekarzy.
napisał/a: smoczyca1 2012-09-27 16:29
żabeczka napisal(a):słuchaj wytrzeszcz to jeden z typowych objawów Gravesa-Basedowa, z kolei duży cholesterol jest przy niedoczynności tarczycy,poza tym piszesz,że anty-TPO było jednak ponad normę, bierzesz teraz sterydy? Ja bym zrobiła przeciwciała: anty-TPO, ale też p/ciała na G-B czyli anty-TSHR, bo rozumiem, że aktualne TSH, Ft3 i Ft4 masz, a niezależnie od wszystkiego spróbowałabym przestawić się na dietę i suplementację przy chorobach z autoagresji-poczytaj wątek djfafa o diecie: http://commed.pl/dieta-i-supl-przy-nied-tarczycy-i-chor-hashimoto-vt50353.html tam jest opisane co i ile powinnaś brać, jeść, łykać...generalnie wszystkie choroby z autoagresji spowodowane są tym że nasz układ immunologiczny wariuje i zwalcza nasze własne komórki, więc niezależnie od tego co to za choroba dieta i suplementacja będzie podobna, sprawdź tylko czy nie koliduje z lekami które dostałaś od lekarzy.

No właśnie byłam konsultowana w Klinice Endokrynologii, nacieki na mięśniach najczęściej sa przy G-B, bywają też przy Hasi ale mogą też wystąpić przy prawidłowych przeciwciałach, nawet w stanie eutyreozy - więc ciężko cokolwiek ustalić, prościej było by przy bardziej typowym przebiegu. Miałam badane wszystkie z wymienionych przeciwciał, anty TPO było tylko lekko ponad normę 47(norma 34) a przy auto ponoć jest rzędu tysięcy więc raczej mnie ten wynik uspokaja, anty TG niskie było,podobnie a-TraB niewiele - 1.08 (1.5 dodatnie). Teraz jestem bez sterydów systemowych, jedynie na niewielkiej dawce wziewnych
Dziękuję - na pewno poczytam wątek Djfafa
napisał/a: married_1982 2012-09-29 17:42
Witam
ja mam niedoczynnos tarczycy od urodzenia ale stwierdzona w 1roku zycia

Jestem leczona w poradni endokrynolog.w Tychach u dr Rekowskiej
bardzo swietna lekarka

Obecnie biore dawke ethyroxy N125
ost byłam u p.dr w maju
poi NR mam sie zgłosic

A pisze tu bo ostatnio tj w kipocu tego roku byałm u kardiologa
dostałam skierowanie od internistki gdyz miałam szmery jakies
i lepiej to sprawdzic

Tak wiexc przed wizyta miałam EKG a tam pisało tachykardia zatokowa
lekarz zrobił mi UKG ,wyszło ze mam wypadającą zastawke ale ogolnie wszystko dobrzea to mzoe byc pod wpływem stresu

A mam 3 dzieci,jestem znimi sama w tyg-tzn wiekszosc czasu bo maż pracuje
a bywaja nieposłuszne tez ze czesto sie denerwuje

W sierpniu byłam z kartka u lek ktora mnie skierowała
i zobaczyła kartke i stwierdziła-tak myslałam ze to to,ale taka juz pani uroda

A dodam ze czesto mam przyspieszone bicie serca,jakies leki,jak mnie cos boli to sobie wmawiam ze cos powaznego,ciezko złapac mi oddech taki głeboki
maz na to ze jestem panikara
a moja mama stwierdziła ze to moze przez niedotlenienie
Fakt ze moze mało przebywam na swiezym powoietrzu
wychodze oczywiscie z dziecmi,ale sa dni kiedy mi sie nie chce nigdzie isc,zebym mogła polezec
A sportow nie uprawiam ,jakos nie byłam nigdy miłosniczka sportów

P.DR enddokrynolog mowiła mi ze moze tak byc przez te niedoczynnosc
ale czemu na niektórych stronach pisze ze to przez nadczynosc
tak samo jak szybka przemiana materii
a ja mam niedoczynnosc i akurat przy tej niedocz.mam to co pisze przy objawach nadczynnosc
A przevciez lek.mnie leczy to wie

a wyniki miałam w normie ale niepamietam jakie to były juz

Wkazdym razie ostatnio to sie nasila znow:(

ogolnie mam ten bol i niepokoj wieczorem,rano po obudzeniu
a w dzuien jakby nie czuc tego
ale dzis czuje
smutny
ryczec mi sie chce
mam dosc wszystrkiego

Okres mam co miesiac choc ost przesuneło mi sie wczesniej
tak jak np miałam kieduys na koniecmies,potem w srodku a teraz na poczatku

Mam 3 dzieci,.ostatni porod w pazdz.2lata temu
karmiłam tez corke 19mies a wczesniej przed zajsciem w caize starsza corke 18mies
NIewiem czy to tez ma wpływ na moje samopoczucie
te papilatacje serca,uczucie duszności,myślenie o śmierci, wymyślanie sobie chorób,budzenie się w nocy z lękiem i bardzo szybkim biciem serca..

Przepraszam ze sie rozpisałam ale chciałam przyblizyc mój problem
wiem ze kazdy ma jakis i nie jestem ja jedna
ale to co czuje naprawde utrudnia mi zycie
NIe jest to non stop bo miewam dni kiedy nic mi nie dolega..az potem sie dziwie czemu

Napisałąm to bo chciałam sie podzielic z tym z kims kto tez cierpi na niedoczynnosc a w dodatku z kims kto ma tez ta tachykardie...

Troszke mi ulzyło ze mogłąm z siebie to wyrzucic
P.S.w ciazy jak i przy karmieniu brałam Feminatal N,raczej dobrze sie czułam,mpoem przestałam brac tabl ,piłam plusszaa
ale to napewno nie to samo co zwykłe tabl
chyba na problemy z sercem najlepiej brac magnez czy zelazo(?)albo cały zestaw witramin ale w tabletklach niz takie musujace
Ostatnio w lipcu na koniec był taki dzien ze wypiłam Plkusszaa -multiwitamina- i niewiem czemu w głowie mi sie kreciło,czułam bol w kl piersiowej,słabo mi było
POjechalismy nad morze,tam niby ulzyło ale miałam tez jakies napady lęku ze to teraz czesciej czuje niz nie
napisał/a: smoczyca1 2012-09-29 21:39
Kobieto ze śląska współczuję samopoczucia :(
A nie próbowałaś szukać pomocy u psychiatry? Takie samopoczucie, stres, brak checi wychodzenia na spacery, przemęczenie, całe dnie z 3 dzieci, paniczny strach o wasne zdrowie sprzyjają nerwicy lękowej, depresji - która nierzadko choroba tarczycy towarzyszy
Czasami niewiele trzeba by poczuć się lepiej.

Co do suplementacji - wg mnie gotowe witaminy po pierwsze nie zawsze są potrzebne, po drugie zwykle jak ktos ma niedobór czegoś to złożone preparaty i tak niewiele teggo czegoś mają i lepiej zdecydować się na jednoskładnikowy suplement w odpowiedniej dawce.
Ale warto sprawdzić i żelazo i potas i magnez bo ich poziom rzeczywiście może mieć związek z rytmem serca.
napisał/a: married_1982 2012-09-29 23:14
smoczyca napisal(a):Kobieto ze śląska współczuję samopoczucia :(
A nie próbowałaś szukać pomocy u psychiatry? Takie samopoczucie, stres, brak checi wychodzenia na spacery, przemęczenie, całe dnie z 3 dzieci, paniczny strach o wasne zdrowie sprzyjają nerwicy lękowej, depresji - która nierzadko choroba tarczycy towarzyszy
Czasami niewiele trzeba by poczuć się lepiej.

Co do suplementacji - wg mnie gotowe witaminy po pierwsze nie zawsze są potrzebne, po drugie zwykle jak ktos ma niedobór czegoś to złożone preparaty i tak niewiele teggo czegoś mają i lepiej zdecydować się na jednoskładnikowy suplement w odpowiedniej dawce.
Ale warto sprawdzić i żelazo i potas i magnez bo ich poziom rzeczywiście może mieć związek z rytmem serca.


no własnie bede musiała sie wybrac bo nie wytrzymuje
to nie tak ze wszystko naraz mi towarzyszy ale jednak odczuwam to

z innego forum sie dowiedziałam ze do psychiatry niepotrzebne skierowanie od internisty
po ndz bede szukac w internecie psychiatry na terenie Tychów-bo tumieszkam-najlepiej na NFZ

bo sama sie z tym nie uporam
a teksty znajomych czy obcych ze przy 3 dzieci sie wykoncze dołują
a dzieci mają niuesp.2lata,4lata i 10
...

wypiłam melise 3x dzis,ulzyło ale nie tak całkiem
a magnez mam
wiec od jutra bede brac po 1tabl bo jak kiedys brałam to było dobrze

propblem ze ja nie lubie brac tabl.,nie łykne tez duzych
zawsze gryze
wiec wole jak juz po jednej
sprobuje tez jak napisałam z magnezem,zobaczymy a po ndz bede wydzwaniac do specjalisty

DZIEKUJE:)