Krew na tylnej ścianie gardła po uderzeniu

napisał/a: Skolim 2012-01-04 17:15
Witam!
W niedzielę zostałem uderzony w lewą stronę twarzy. Lekarz tego samego dnia nie stwierdził żadnych nieprawidłowości (odnośnie szczęki i okolicy), RTG zatok obocznych nosa też nic nie wykazało (wszystkie kości w całości).

Jedyną dolegliwością jest taka jakby opuchlizna tego miejsca ("lewa okolica podoczodołowa", a tak naprawdę od lewej górnej wargi do lewego oka wraz z lewą stroną nosa) nie widoczna zewnątrz i praktycznie niebolesna, jednak w tym miejscu prawie nie mam czucia (i ma wyraźnie wyższą temperaturę to miejsce).

Dzisiaj natomiast zauważyłem krew spływającą po tylnej ścianie gardła (kolor ciemnoczerwony, gęsta jakby pomieszana z flegmą czy czymś, nie spływa bardzo szybko, ale po wypłukaniu (połączonym z odkaszlnięciem tego, bo samo nie chce odejść z wodą) po kilku minutach znowu zaczyna od góry być widoczne).

Nie wiem co mam o tym myśleć. Czy jechać do szpitala, aby to sprawdzili, czy nie. Pojechałbym od razu, tyle że w moim przypadku taka podróż do tanich nie należy. Rodzina mówi, że pewnie mam krwiaka i musi się wchłonąć i żeby nic z tym nie robić, jednak skoro od 4 dni pewnie ta krew tak spływa, to sam nie wiem co mam robić.

Pozdrawiam