Lęk Przed pajakami

napisał/a: guziec 2009-04-08 22:00
Witam mam pewien problem juz od 2 lat. Boje sie bardzo pajakow. ten Lek nie jest zpowodowany ze pajak mnie ugryzl albo chodzil po mnie poniewaz mam takie obrzydzenie jakby i gdy widze pajaka w w Toalecie to wychodze z niej odrazu (Nie jestem ciota albo cos tam. ) Gdy Ogladam jakis film gdzie jest chodz malenki pajak odrazu czuje jak by po mnie chodzil nie wiem co to jest ale prosze o pomoc zeby tak sie ich nie bac. Bo nigdy po mnie nie chodzil a ni mi nic nie zrobil a jednak mam ten Lek
napisał/a: grayword 2009-04-09 10:22
Arachnofobia - czyli silny lęk przed pająkami lub innymi bezkręgowcami doń podobnymi.
Według psychologii ewolucyjnej ludzie mogą odczuwac lęk przed wężami, pająkami etc., jest to (wg niektórych "było przystosowawcze") przystosowawcze zachowanie z punktu widzenia przetrwania gatunku ludzkiego, podobno wpisane genetycznie. Niektórzy ludzie bardziej niż inni reagują lękiem w takich sytuacjach, co jest normalne.
Jedną z form terapii jest desensytyzacja lub wygaszanie rakcji na bodziec, jest to terapia w nurcie najczęsciej behawioralnym.
napisał/a: ~Anonymous 2009-04-24 21:05
Witam! Ja leczyłam sie na lęki przed robactwem. Byłam juz w takim stanie że wszedzie gdzie spojrzałam widziałam na około robaki, wszystko mnie swędziało itd . Brałam na te lęki risset rano i wieczorem. Wyleczyłam sie z tej obsesji. Pozdrawiam.
napisał/a: kokomoko1 2010-02-26 11:33
Hej mam Arachnofobie od malutkiego dziecka dziś mam 22 lata i boje się ich jeszcze bardziej. Mam wrażenie że po mnie chodzą bo kiedyś miałam pająka malutkiego na sobie fuj nie mogę na nich patrzeć wzbudzają we mnie obrzydzenie wstręt i strach że mi coś zrobią. Nie mogę nawet popatrzeć na nie na obrazku bo jak się popatrzę to się cała drapie. Nie mogę nawet słuchać jak ktoś mówi o pająkach i opisuje je jak wyglądają. To mnie do szału doprowadza. Kiedyś brat w domu znalazł wielkiego czarnego obrzydłego pająka dziękuje tylko Bogu że mnie nie było wtedy w domu i wróciłam dopiero jak go usunęli bo nie wiem co by się ze mną działo. Jak widzę pająka to piszczę i skacze jak oszalała i uciekam jak najdalej bo wydaje mi się ze mnie goni. Nawet teraz pisząc to wszystko coś dzieje mi się w środku a na zewnątrz cała drżę :( Potrzebuje pomocy.
napisał/a: k23 2010-02-26 13:52
Odwroc pozycje. Spojrz na swiat oczami pajaka i zobacz nim oooooogromna siebie ze 40 razy wieksza. Zastanow sie z tej perspektywy kto tu ma zaczać uciekac:P Opcja nr 2. Ogladałas kiedys spider-mana? tamtego pajaka tez sie bałas czy po prostu jestes pajęczą rasistka?:P