Leki bez recepty albo coś podobnego

napisał/a: jasiek16 2009-05-01 20:26
proszę............. podajcie mi nazwy jakiś leków BEZ RECEPTY na nerwice albo coś innego...
napisał/a: ania 32 2009-05-01 20:30
jasiek nerwice leczy sie lekami od psychiatry, tylko to pomaga, pozdrawiam
napisał/a: jasiek16 2009-05-02 00:50
nie ma innych skutecznych metod tylko leki przepisane od psychiatry ? a może są jakieś inne leki bez recepty...
napisał/a: jadwigaszpaczynska 2009-05-02 07:20
Witaj Jasiek.Z góry Ci mówię, że nie ma cudownego leku na nerwicę, która jest rozregulowaniem się ciała, emocji, psychiki.Powiem Ci coś w języku, który łatwiej zrozumieć facetowi.
Wyobraź sobie, że rozregulował ci się samochód.Co robisz? dajesz go do naprawy mechanikowi, lub jeśli masz o tym jakieś pojęcie, sam go próbujesz naprawić ( uregulować).Wyobraź sobie, że ciało jest takim mechanizmem jak auto ( serce to silnik, żołądek to miska olejowa, mózg to komputer samochodowy itp). W takim przypadku mechanikiem będzie psychiatra ( psycholog) , lub zgodnie z mottem bodajże Paracelsusa "Człowieku, stań się sam swoim lekarzem", musisz się nauczyć o sobie wszystkiego, poznać przyczyny, które spowodowały rozregulowanie organizmu( stres, nadmierne oczekiwania wobec życia( jakby się nam wszystko należało), nieposprzątane krzywdy dzieciństwa itp.
Musisz wiedzieć,że samo zażycie tabletki nie rozwiąże twoich problemów.Musisz dorosnąć, poznać Siebie, Swój świat wewnętrzny (myśli i emocji).Dorastanie emocjonalne i intelektualne do fizycznego wieku jest bolesne, ale to jedyna droga jaką znam( którą) sama szłam do radości Życia).Nauczyłam się być szczęśliwa, uregulowałam swój organizm z pomocą tabletek (na początku,by się tylko trochę pozbierać), potem psychoterapia( byłam samoukiem w tej dziedzinie, wtedy trudno było o pomoc psychologa na oddziale nerwic), potem hatha joga, medytacje( które mnie bardzo wyciszyły). Nie będę Ci robić złudnych nadziei, ale wiem, że gdy poznasz Siebie na tyle, by wiedzieć jak chcesz żyć a jak nie i KIM JESTEŚ, poradzisz sobie z nerwicą.Zamieszczam moje posty pt.Lęk jest naszym przyjacielem, zapraszam jeśli byś chciał dowiedzieć się czegoś więcej o nerwicy.
napisał/a: jasiek16 2009-05-03 16:15
dobra dzięki btw. ładny wierszyk