Mierzenie ciśnienia

napisał/a: zmawona 2012-10-21 21:54
Witam!
Ostatnio nurtuje mnie taka sprawa. Moja mama ma skoki ciśnienia, w związku z tym musi mierzyć dwa razy dziennie. Mamy w domu ciśnieniomierz, półelektroniczny, z mankietem na ramię. Mama zawsze się denerwuje, kiedy przy pompowaniu ciśnieniomierz nie "dociągnie" co najmniej do 200, bo twierdzi, że wtedy pomiar jest niewiarygodny. Czy to prawda? W związku z tym zawsze bardzo mocno zaciska mankiet, a kiedy i tak nie "dociągnie" do 200, to uważa, że był za luźno założony. Mnie się wydaje, że to nie ma takiego znaczenia, ale przecież nie mam na ten temat wiedzy, więc chciałabym się dowiedzieć...Szukałam w internecie informacji, a przy okazji znalazłam coś takiego:
"Poza rtęciowym oraz sprężynowym sfigmomanometrem na rynku dostępne są różne elektroniczne przyrządy do pomiaru ciśnienia tętniczego. W praktyce są one prostsze w obsłudze, ale wymagają okresowej kalibracji". Czyli ciśnieniomierz mojej mamy wymaga kalibracji? Co to znaczy?
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2012-10-22 12:16
Wiesz jeśli ma niskie ciśnienie to wystarczy tylko do 150 a jeśli ma wyższe no to pasuje aby było min.200 , ja też mam półelektryczny i zawsze mierzy dobrze.
napisał/a: zmawona 2012-10-22 21:01
Tylko dopóki nie zmierzy, to nie wie, czy ma wysokie, czy niskie. Oczywiście bardzo wysokie czuje, ale kiedy ciśnieniomierz pokazuje bardzo niskie, to już mu nie ufa, jeśli wcześniej nie dociągnął do 200...
napisał/a: Barabasz99 2012-11-19 16:32
Mój ciśnieniomierz zawsze pompuje najpierw do 160 i rozpoczyna pomiar,jeśli ciśnienie jest w okolicach ok.=>150 to dopompowuje do 200,jeśli sporo większe to pompuje ponad 200.
Ja się zawsze bardzo cieszę jak mi pompuje tylko raz :).
Oczywiście nie znaczy to że każdy aparat jest sprawny,ale jak wspomniano wyżej-przy niższym ciśnieniu nie ma potrzeby pompowania do 200.
napisał/a: vinn003 2018-01-22 15:27
Fajnie nam codzi Simple w domu, prosty aparat z prostym uruchomieniem, my raczej korzystamy okkazjonalnie akurat
napisał/a: ela.kraj 2018-10-30 15:00
Polecam Simple to była dobra decyzja żeby wziąć akurat ten model. Miałam kilka innych na oku ale tu spodobał mi się wyświetlacz dłuższa gwarancja i ostatnia kwestia że to polska marka Sanity a nie jakiś sprzęt niewiadomego pochodzenia wyprodukowany gdzieś w Tajpej czy w innym kraju trzeciego świata.