Narosl na nadgarstku

napisał/a: Butterblume 2009-01-10 00:01
Witam wszystkich:)
Jakis czas temu zauwazylam dziwna narosl w okolicy lewego nadgarstka (po prawej stronie)...na poczatku byla malutka ale teraz ten 'babel' jest calkiem spory i widac go nawet gdy reka jest wyprostowana...Nadgarstek raczej mnie nie boli, ale bardzo czesto cierpna mi palce...moj szef twierdzi, ze przyczyna jest czeste podpieranie sie i obciazenie nadgarstka. Dodam tylko, ze w dziecinstwie mialam zlamana reka powyzej nadgarstka, zlamanie- jak twierdzil lekarz- bylo z 'malym' przemieszczeniem, tak ze nie trzeba bylo skladac reki. Wie ktos moze co to za 'narosl'? I co powinnam zrobic?
napisał/a: dimedicus 2009-01-10 09:57
Nie można ocenić nie widząc a przyczyn może być kilka.dlatego należy zrobić badanie usg.Można też podejść do lekarza który w badaniu fizykalnym bliżej zdiagnozuje.Może to być np;ganglion,tłuszczak.Bez badania usg nie można nic powiedzieć pewnego,lekarz z doświadczenie może to zrobić bez usg.
napisał/a: maxu 2009-02-06 09:36
Witam mam podobną narośl na prawym nadgarstku. Najpierw zaczęło się od sporadycznych bólów nadgarstka które zaczęły coraz częściej powracać. Na początku myślałem że wynika to po prostu z przeciążenia nadgarstka więc je ignorowałem lub brałem leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jednak po pewnym czasie na nadgarstku pojawiła się narośl, na początku nie wielka lecz z czasem zaczęła się powiększać. Lekarz rodzinny skierował mnie do chirurga a on odesłał mnie do ortopedy. Ten z kolei stwierdził gangreniak nadgarstka i powiedział że trzeba usunąć go chirurgicznie. W tym momencie oczekuję na zabieg który ma się odbyć pod koniec marca. Choć nasze objawy są podobne to trudno stwierdzić czy ty też masz gangreniaka. W każdym razie jedno mogę Ci doradzić, narośl na pewno sama nie zniknie więc wybierz się z tym do lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie do specjalisty. Radzę zrobić to jak najszybciej, ponieważ wszystko samo z siebie i tak potrwa długo. Ja na wizytę u ortopedy czekałem 2 miesiące, na zabieg muszę kolejne 2, a guz robi się coraz większy i coraz bardziej dokucza. Napiszę jak już będę po zabiegu.Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.