Nerwica a drętwienie i bóle kończyn

napisał/a: cudaczek7 2010-01-19 22:39
Jestem tu nowa, na pewno wiecie więcej ode mnie.. W zwiazku z moimi dziwnymi dolegliwościami znalazłam się u lekarza, wciąż się diagnozuję, ale wiem już tez, ze mam nerwicę. Mam gule w gardle, tachykardię (tętno 120-130), mrowienie skóry głowy, głupie myśli, że umrę, inne lęki. Do tego mrowienie w kończynach, drętwienie i ból rąk i nóg. Zrobiłam mofologię, badanie potasu, wapnia, magnezu, ob, cholesterol, cukier, tarczycę, EKG, testy na boreliozę. Wszystko ok. Chirurg naczyniowy wykluczył problem z krążeniem. Poszłam do neurologa. RTG kręgosłupa nie wykazało nacisku na nerwy. Badanie przepływów w tętnicach wewnątrzczaszkowych pokazało,że przepływ wszędzie przyspieszony i turbulentny jak u największego nerwicowca. Neurolog przepisał leki na przepływy i na nerwicę i kazał czekać na efekty. więc czekam i wciąż się boję, ze to coś innego, jakaś poważna choroba. Dolegliwości są najgorsze , gdy się kłade wieczorem do łóżka, nogi drętwieją i mrowią, ręce wewnątrz bolą raz tu, raz tam.. Nie są to napady jak z paniką, jest tak co wieczór, dzień w dzień. czy to możliwe, by nerwica tak atakowała?
napisał/a: Agusia1982 2010-01-19 22:44
Wszystko jest możliwe.Najdziwniejsze objawy się trafiają.
Co przypadek to nowa dolegliwość nie zaszkodzi tego jednak dokładnie sprawdzić.
napisał/a: tala761 2010-01-20 08:59
Cudaczek 1 a napisz mi proszę jak wyglada to badanie wewnatrzczaszkowe bo chyba tez muszę sie wybrac bo mi łeb dretwieje i nie wiem czemu a jest to dokuczliwe.
napisał/a: cudaczek7 2010-01-20 17:16
To USG Dopplera, nic dokuczliwego :) Mi robił je neurolog: posmarował tu i ówdzie żelem, przyłożył końcówkę i zaraz wszystko widział i słyszał. Potem tylko wydruk i opis.
Co do samego drętwienia skóry głowy, to miałaś może robiony RTG kręgosłupa? Bo mojej znajomej drętwieje od zwyrodnienia odcinka szyjnego własnie.