Nerwica, depresja, cipralex, valafax czy coś innego?

liverpool
napisał/a: liverpool 2010-06-03 19:27
Jakie są nowoczesne leki antydepresyjne oraz przeciw nerwicy, które wywołują najmniejsze działania niepożądane wg Was?

Jakie macie doświadczenia z lekami, jakie zażywanie lub zażywaliście ?
Czy były objawy uboczne, które zmuszały Was do odstawienia leku bez konsultacji z lekarzem oraz olaliście swojego lekarza, bo przepisał Wam taki lek, po którym czuliście się fatalnie?

Wg mnie leki z tematu postu są nowoczesne, natomiast każdy może reagować na dany lek inaczej. I może być tak, że lek tzw starej generacji zadziała o niebo lepiej, niż lek nowoczesny i super drogi.

Jakie leki stosujecie w leczeniu nerwicy? Jaki leki Wam proponują lekarze?
wasze odpowiedzi pozwolą na stworzenie pewnej wypadkowej popularności i pozytywnej odpowiedzi terapeutycznej na dany lek, co ułatwi podjęcie decyzji , czym się leczyć.
Nie tylko w polsce jest tak, że idąc do lekarza słyszę pytanie 'co panu przepisać".
Tak więc, warto być dobrze przygotowanym na każdą wizytę lekarską, bo szkoda naszego czasu na stanie w kolejkach po kolejne leki oraz szkoda kasy; niektóre leki, jak cipralex są naprawdę drogie, w polsce nierefundowane.
napisał/a: katris3 2010-06-11 11:19
Hej, wiesz myslę, że co nerwicowiec to inna terapia, co lekarz to inne leki, niektórzy muszą brać pobudzjące inni wyciszające lub przeciwdepresyjne, lub łączone jedne z drugimi, tyle razy się chodzi do lekarza, aż wreszcie dopasuje ci, i lek , i dawkę. Ja miałam super lekarza, z którym zawzięcie dyskutowałam co i ile będą brała i nigdy nie miałam z tym problemów. Czasami mu zarzucałam, że daje mi dawki jak dla konia, albo prosiłam żeby wymiślał coś lepszego... Nerwica, lęki, bóle to długa walka.