nerwica u 4.5 letniego chłopca

napisał/a: wrona101 2010-04-04 18:20
Mam problem z 4.5 letnim synkiem. Otóż w styczniu syn mia l wycinany trzeci migdał ok 1 tygodnia po zabiegu zaczął chrząkać i odginać głowę do tyłu pojechaliśmky do lekarza który go operował zapewniał że wszystko jest w pporządku że objawy są związane z gojeniem się rany a synek macha głową bo jest nerwowy. za jakiś czas dolegliwości minęły. jednak w marcu synek poszedł do przedszkola po 2 dniach rozchorował się zapalenie gardła dostał Augmentin 5ml rano 2.5 w południe i 5ml wieczorem dawka duża. 10 dni był na antybiotyku po tym czasie zaczął znowu odchylać głowę do tyłu w tej chwili doszło jeszcze sporadyczne mrużenie oczu 1 raz rano narzekał że bolą go oczy. poszliśmy do lekarza pediatry który stwierdził że synka przewiało lub ma reumatyczne pogrypowe powikłania. podawaliśmy leki nurofen plus maść Fastun niestety nic nie pomaga. Boje się że podczas wycinania migdałka synek mogł zostać uszkodzony. dodam że w ostatnim czasie dziecko zrobiło się nerwowe i zaczęło popuszczać siusiu w majtki(troszeczkę ale przynajmniej 3-4 razy w tygodniu)Proszę o pomoc jakie badania powinnam zrobi c i do jakich lekarzy się udać aby porządnie przebadać dziecko. Synek do tej pory rozwijał się bardzo dobrze. Urodził się coprawda z częściową niedrożnością dwunastnicy (ma zrobione obejście diamentowe) swoje przeszliśmy bardzo o niego dbamy.... czy opisana wyżej sytuacja rzeczywi ście może być nerwicą czy to może zaczątki czegoś gorszego..bardzo prosze o odpowiedź
napisał/a: xxyz 2010-04-05 14:19
Dziecko musi być zbadane przez dobrego neurologa dziecięcego. Jest oczywiscie teoretycznie możliwe że pobyt w szpitalu, zabieg i silny stres jaki temu towarzyszył wywolał objawy "nerwicowe", ale na pewno trzeba to sprawdzic.
napisał/a: wrona101 2010-04-07 20:27
Witam
jesteśmy po wizycie u neurologa. stwierdzil tiki nerwowe zrobił podstawowe badania stwierdził słabe napięcie mięśni (przedramion) zalecił basen no i oczywiście wizytę u psychologa. Zapisał dziecku Haloperidol unia 2 razy po 3 krople z jednej strony odetchnęłam ale z drugej zastanawiam się czy nie powinnam zrobić młodemu badań np na potas itp.Pani neurolog stwierdziła że dziecko ma bardzo wysoki iloraz inteligencji a takie dzieci sa bardzo wrażliwe ciąża w rodzinie bądź inny stres może wywołać tego typu tiki nerwowe. rzeczywiście spodziewam się dziecka ale nie sądziłam że może to być przyczyną nerwicy u synka. proszę o podpowiedź czy może powinnam zrobić jakieś badania.
napisał/a: Adam12035 2010-06-27 01:17
witam,od pewnego czasu zauważylam u córci dziwne wytrzeszczanie oczu, a po jakieś pół roku dziwne ruchy cszczęką.zwracam jej uwage a ona mi na to że musi tak robić! jestem przerażona aż sie boję co ją jeczcze dopadnie.proszę niech ktoś się odezwie.