nieregularne cykle

napisał/a: krol17 2009-10-27 11:15
mialam nieregularne cykle ,zrobilam badan okazalo sie ze mam za duzo meskich hormonow,na szyji mam niewiekie owlosienie..czy bede miala trudnosc zajsc w ciaze przy nieregularnych cyklach?
napisał/a: wikam2 2009-10-27 11:25
Jesli bedziesz wiedziała kiedy jesteś płodna i kiedy wspołżyć to szanse na ciąże normalne :)
napisał/a: krol17 2009-10-27 11:37
a kiedy mam rozpozac dn iplodne?przeztrzy mies bralam tab anty dzis mam trzeci dzien krwawienia po odstawienui.wiec kiedy te dni plodne beda?
napisał/a: wikam2 2009-10-27 11:41
Żeby wiedziec kiedy bedziesz płodna musisz albo rozpocząć samoobserwcaję albo kupić testy owulacyjne.
Możesz też liczyć na podstawie kalendarzyka ale wtedy obliczenia nie będą miarodajne ponieważ nie wiadomo nawet ile bedzie trwał ten cykl. To może z kolei wydłużyć okres starań. Możesz też iść na żywioł :) ....tylko,że wspołżycie w czasie niepłodnym nic nie da.....
napisał/a: krol17 2009-10-27 11:45
ok samoobserwacja..rozumiem ze mam obserwowac sluz?to kiedy bede wiedziec ze jestem plodna?
napisał/a: krol17 2009-10-27 11:47
a nie da sie wyregulowac cyklu jakims proszkani?tylko nie anty..
napisał/a: krol17 2009-10-27 11:52
jeszcze jedno pytanie.czy przez to ze mam zaduzo hormonw meskich to nie bedzie zadnych komplkacji z ta ciaza
napisał/a: wikam2 2009-10-27 11:52
Ja osobiście wolę testy :) A jesli samoobserwcaja to tak...śluz + tempka.
Poczytaj o tym w necie. Troszkę trzeba się tego pouczyć. Ja nie stosuję więc mogę powiedziec coś źle.
Jednak jak dla mnie najprostsza droga to tak: po okresie jesli jest sucho bądz sluz jest biały kremowy, nierozciągliwy to faza w której jesteś niepłodna. Jeśli zaczynasz odczuwac : naoliwienie, mokro slzu jest przeźroczysty i się ciągnie to faza płodności.
Wtedy nalezy się starać. Potem przed okresem znowu jest sluz kremowy gęsty nierozciągliwy czyli jestes nieplódna. Ogolnie płodna jesteś kilka dni przed owulacją, która występuję 14 dni przed następną miesiączką. Jesli zobaczysz u siebie śluz który spełnia choćby jeden warunek śluzu płodnego to możesz się starać. U mnie np jest tak ,że sluzu płodnego nie widze....żeby go zobaczyć muszę go "wygrzebać" z szyjki macicy.....To, że go nie widzisz nie oznacza, że go nie ma......Ponadto śluz zmienia konsystencję podczas stosunku, choroby, przyjmowaniu leków...itp co moze być mylące w jego interpretacji.....Stąd dodatkowy pomiar tempki.....Poczytaj o samoobserwcaji.......
napisał/a: krol17 2009-10-27 11:56
dzieki.a co z tymi proszkami zeby wyregulowac cykl?da sie?
napisał/a: wikam2 2009-10-27 11:58
Wiesz co tego już nie wiem......
Wiadmo, że gin lubi dać " na wyregulowanie" tabletki anty......co dla chcących zajść w ciążę moim zdaniem mija się z celem...
A masz wykluczoną przyczynę tych nieregularnych miesiączek?
napisał/a: krol17 2009-10-27 12:00
przyczyna sa wlasnie te meske hormony.ze jest ich zaduzo ipowoduja nie regularne miesiaczki
napisał/a: wikam2 2009-10-27 12:13
Czytałam kiedyś, ze podwyzszony testosteron moze miec wpływ na owulację w związku z czym pobudza się ją Clostytlbegytem.
Tyle wiem na ten temat.....
Moja kuzynka miała kiedyś podwyższony bardzo tesosteron i PCO a w ciążę zaszła wpierwszym cyklu......
Masz wykluczony PCO?