Objawy podobne do schizofrenii

napisał/a: joker394 2009-02-19 18:39
witam, mam poważny problem, a dokladnie nie ja lecz wydaje mi się moja znajoma bardzo dobra. od ok 5 pięciu lat podejrzewa mojego znajomego (jej męża) o zdradę. jestem pewny i przekonany że nic takiego nie miało miejsca. on przez nią płacze! gdy czasem (naprawe rzadko) wróci do domu po piwku żona wyzywa go i sądzi że... wiadomo o co chodzi. bardzo olewająco się zachowuje w stosunku do niego w towarzystwie. facet oddaje jej całą kase zarobioną a ona tak go traktuje. gada na jego temat naprawdę nie stworzone rzeczy!! używa takich słów jakich się nigdy nie słyszało. najgorsze jest to że wmawia mężowi wymyślone rzeczy! jak jej się coś powie, zwróci uwagę to zaraz krzyczy, udaje i np. gwizdze pod nosem, czy nuci sobie! to jest totalne olewanie. mój przyjaciel z najmłodszych lat cierpi ale ją kocha i i żyje z tym dalej. piszę dlatego ja ponieważ on nie odważyłby się tego zrobić a on też nie raz wyciągał mnie z dużych kłopotów.. czasem myśli że to cos podobnego do schizofrenii bo ona jest naprawdę fajną i miła i sympatyczną osobą na co dzień i ma takie jakby ataki od czasu do czasu że jej zachowanie i wymyślanie rzeczy naprawdę przeraża człowieka..

bardzo proszę o jakąś pomoc, co można zrobić.
napisał/a: iwi0 2009-02-20 19:29
to nie sa objawy schizofrenii, w żadnym przypadku. ta kobieta ma typowe cechy agresora-takich jakie z reguły można zaobserwować u mężczyzn bijących swoje zony, bądź stosujących przemoc psychiczną(werbalną), którą zresztą właśnie kobiety używają częściej niż panowie.ignorowanie, wyśmiewanie, poniżanie partnera, grożenie, krytykowanie i wyszydzanie -można by dużo wyliczać metod przemocy psychicznej-którą można zauważyć w pana przypadku, standardowo na pokaz wydaje się osoba prawie idealna, miłą i sympatyczna. jeśli chce pan polepszyć sytuacje znajomego konieczna jest pomoc dobrego psychologa, ponieważ zarówno jak znajomy i jego żona potrzebują profesjonalnej terapii-jako ofiary i agresora w toksycznym związku. Przyczyny powstania takiego zachowania u agresora sa złożone-dlatego krótka recepta niestety nic nie załatwi. z reguły osoby stosujące jakąkolwiek przemoc to osoby bardzo niedowartościowane, nieumiejące dostosować sie do rzeczywistości, krzywdzone w dzieciństwie, emocjonalnie zaburzone z niewłaściwymi schematami zachowań. w praktyce niestety nieczęsto zdarza się namówić taką toksyczną osobę na terapie, ale może uda sie panu namówić najpierw znajomego na wizytę u psychologa, który powinien pokazać mu jak zachowywać się w sytuacjach kiedy żona"dostaje szału" i jak namówić ją na wizytę
napisał/a: joker394 2009-02-23 16:45
porozmawiam z nim. dziękuje za odpowiedź!!