Okulary

napisał/a: KAHAWK 2008-11-28 08:30
Mam problem i nie wiem czy nie powinnam okularów nosić ?
Bo często mnie głowa boli , a nasila się podczas czytania książek i siedzeniem przy komputerze , bo po paru minutach pieką mnie oczy , a przy czytaniu książek łzawienie mam z oczu .To jest uciążliwe bo dzieciom ksiązek nie moge czytać .Jestem młodą osobą mam dopiero 26 lat i nie wiem czy dobrze robie , kupiłam okulary - 1.00 .I tak mnie głowa nie boli jak czytam i oczy nie łzawieją ,ale boje się ze tym mogę sobie szkodzić.Bo lubię czytać książki ale mi oczy nie dają , bo mnie pieką oczy.
napisał/a: dimedicus 2008-11-28 19:02
Pytanie gdzie Pani kupiła okulary i czy przed,było badanie okulistyczne.
napisał/a: KAHAWK 2008-11-29 08:51
Okulary kupiłam po znajomości na rynku ,Badania nie robiłam okulistycznego , dopiero będe miała robione w Styczniu .Zastanawiałam się tylko czy nie szkodze sobie nimi.
napisał/a: dimedicus 2008-11-29 09:59
Nic dziwnego,że bolą oczy,łzawią,bóle głowy.Badanie wzroku przeprowadza się u okulisty i trwa (prawidłowe)ok.15 minut i należy przeprowadzić na Foroterze(urządzenie do badania wady wzroku oraz dobierania szkieł okularowych)Pozwala,to na właściwej i bezpiecznej dla oka korekcji.Nawet tak popularne dobieranie okularów w sklepach na komputerze nie jest odpowiednie,gdyż określa tylko wady wzroku.Badanie na Foroterze określa wadę sferyczną,astygmatyzm czy amplitudę aklamacji i dodatkowy test widzenia.Dlatego zalecam wizytę u okulisty.Te kupione mogą być na chwilkę.Powodzenia i Pozdrawiam
napisał/a: KAHAWK 2008-12-02 16:58
Pięknie dziękuje za odpowiedzenie mi na moje pytania . Pozdrawiam .