Problemy ze wzrostem i dojrzewaniem

napisał/a: madmax1 2008-06-09 14:38
Witam serdecznie!
Z góry przepraszam za ortografie, jestem dyslektykiem:)

Mam taki problem...
Mam 22 lata i jestem niski (165/167 cm) do tego budową ciała przypominam raczej 16-17 latka(uprawiam sport i niejestem poprostu chucherkowatym chudzielcem). Mam słabe owłosienie w porównaniu do kolegów, wąskie ramiona, nadgarstki i chłopięcą twarz a nie męską jakby wypadało w tym wieku.Dodam, że gdy miałem jakieś 13,14 lat byłem u endokrynologa w związku z niskim wzrostem.Lekarz wtedy powiedział, że z tabeli centylowej wynika iż osiągne wzrost około 174 a morze nawet 176 cm, mając na uwadze wzrost rodziców i mój wiek kostny. Na przełomie 2/3 klasy liceum (czyli miałem wtedy 16/17 lat) urosłem ponad 12 centymetrów. Od tamtej pory przybyło mi może 2 cm a moje ciało sie niezmienia. Wsumie niemyślałbym o tym gdyby nie to, że na studiach ostatnio usłyszałem, że dają mi 17 lat... dodatkowo w ciągu ostatnich kilku nocy odczuwałem ból w nogach identyczny jak wtedy gdy szybko rosłem.

Prosze o pomoc. Czy możliwe, że mając 22 lata jednak urosne chociaż do tego 170?? Czy moje ciało stanie się bardziej męskie czy na zawsze zostane już "chłopcem"??