Wrzód na policzku.

napisał/a: silver22 2013-06-04 18:31
Witam. Zacznę od tego, że od dziecka miałam skłonności do czyraków (wrzodów) - pojawiały się w różnych miejscach i były duże. Nigdy jednak się na nie nie leczyłam. Obecnie pojawiają mi się wrzody rzadziej i nie są już tak intensywne, przeważnie pojawiają się i znikają. Ale jakiś tydzień temu zrobił mi się wrzód na policzku, bardzo blisko kaszaka (do kaszaków też mam skłonności). Starałam się za wszelką cenę nie wyduszać tego, żeby nie zrobić sobie kolejnej dziury w skórze. Smarowałam więc to maścią Tribiotic i po dwóch dniach przestało mnie boleć, ale miałam nadal ropę pod skórą, czułam górkę jak dotykałam. I wczoraj lekko to przydusiłam, żeby zobaczyć jak to się ma, no i wyskoczyła ropa, nawet nie bolało. Leciała i leciała i końca nie było widać. Po chwili spuchł mi policzek, więc nic już nie dusiłam, bo nawet nic nie leciało, chociaż korzeń tego tam jeszcze siedział. No i efekt jest taki, że mam wielką ranę i zgrubienie pod skórą na jakieś 1,5cm. Chciałam się dzisiaj zapisać do dermatologa, z uwagi na to, że to skóra twarzy i naprawdę nie chcę mieć blizny. Usłyszałam termin na koniec czerwca no to troszkę za późno. Tak więc teraz czekam na rozwój sytuacji, może będzie tak, że mi to przejdzie a może nie. Dodam, że cały czas smaruję to maścią i przecieram spirytusem co kilka godzin. Ale pytanie moje dotyczy czegoś innego. Moja mama przyniosła mi tabletki Duomox, które są niby antybiotykiem przeciwbakteryjnym. I twierdzi, że powinnam je wziąć, że może mi się rozejdzie to. Jak Państwo uważają, to dobry pomysł? Byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź.
napisał/a: piotrosiama 2013-06-05 00:25
Nic nie wyciskaj, możesz co najwyżej stosować ciepłe okłady dla przyśpieszenia "dojrzewania" czyraka. Masz tendencję do nawracania czyraków/kaszaków więc na początek zgłoś się do rodzinnego i zarezerwuj tę wizytę u specjalisty.
napisał/a: AmandaRobin 2013-06-07 15:01
Nie możesz brać antybiotyków jeśli nie wiesz co to dokładnie jest. Musi to obejrzeć dermatolog. Umów się prywatnie będzie prędzej, i poproś może o stałe tabletki na tego typu problemy skórne.