powikłania po leczeniu kanałowym zęba

napisał/a: kmiodusz 2012-12-06 01:40
Witam...
Zwracam sie z prośba do kogoś kto miał podobne dolegliwości co ja po leczeniu kanałowym o jakąś poradę cokolwiek...
Mój problem polega na tym choć to nie mój pierwszy ząb leczony kanałowo więc:
-mieszkam obecnie w Anglii i tu byłem u dentysty angielskiego na wizycie (na szczęście za 2tyg będę w Polsce u naszego dentysty)
-dentystka zrobiła mi zdjęcie spytała się czy ma zatruwać czy wyrywać...oczywiście odpowiedz była prosta zatruwać
-wszystko poszło zgrabnie szybko pięknie i byłem bardzo zadowolony
-jednak było to już tydzień temu a do dziś dzień w dzień jest coraz gorzej
-najpierw bolało mnie tylko dziąsło i trochę szczęka po znieczuleniu...jednak ból zamiast zanikać robił się coraz gorszy najbardziej szczęki z którą mam największy problem bo ledwo ją już otwieram z dnia na dzień coraz mniej i zaraz boje sie że w ogóle jej nie otworze na chwile obecna ledwo mogę palca wsadzić miedzy zęby...wracając do zęba jest to dolna 7 po lewej stronie i pod nią zrobiła mi sie wielka gula spuchło mi pod szczęką w okolicach migdałka wszystko...migdałek jest powiększony tak jakby wszystko poszło w węzły chłonne bo promieniuje aż koło ucha...mam problem z przełykaniem śliny...
nie wiem juz co mam o tym myśleć czy to powikłania normalne przy silnej truciźnie czy może angielski specjalista coś zrobił nie tak...bo podkreślam miałem juz nie raz leczone zęby kanałowo i nigdy nie było sytuacji że nie mogłem otworzyć ust :(
Jeśli ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć cokolwiek będę bardzo wdzięczny..
pozdrawiam serdecznie
napisał/a: Agusia1982 2012-12-06 10:44
Zakładam,że dentysta wbijając znieczulenie zrobił to źle z czego wynika szczękościsk bo z tym prawdopodobnie mamy do czynienia.
Opuchlizna świadczy o tym,że zbiera się ropa co nie jest dobrym objawem.
No i nie można tego według mnie uznać za jakieś efekty po zatruciu zęba...proponuję udać się do innego stomatologa.
napisał/a: kmiodusz 2012-12-06 11:57
nie dodałem jeszcze że przed wizytą u lekarza zażywałem Pyralgin Metamizolum natricum i mam nadzieje że powikłania nie są tym spowodowane...
tak sie zastanawiam jak pójdę do stomatologa co on może mi poradzić skoro nic nie włoży mi do ust bo juz ich w ogóle nie otwieram...może do lekarza a jak tak to do jakiego?przypominam że jestem w anglii i nie mam tylu możliwości co w polsce
napisał/a: Agusia1982 2012-12-06 14:17
Aby pozbyć się szczękościsku podadzą antybiotyk.
Ewentualnie jeśli stan zęba nie pozwala na czekanie aż antybiotyk zacznie działać wchodzi w grę zabieg przy znieczuleniu ogólnym.
Ale to już konkretny lekarz decyduje co i jak.