Problem z nadmiernym wydzielaniem śliny

napisał/a: Kornelia51 2008-12-07 13:36
Witam, niestety mam taki kłopot od dłuższego czasu. Czytałam że może to być związane z nerwicą serca. Ale zastanawiam się że może to jest związane z jakąś chorobą układu pokarmowego? Lekarze moją dolegliwość puszczasją mimo uszu. Zapisują tabletki na poprawienie pracy serca, magnes. Może ktoś wie z czym to jest związane?
napisał/a: dimedicus 2008-12-07 14:30
Czy były jakieś badania w tym kierunku,jakie są stosowane leki,wyniki badań.badanie laryngologiczne?
napisał/a: Kornelia51 2008-12-07 18:44
Miałam tylko badane serce i przepisane leki wspomagające jego prace(lekarz rodzinny). Laryngolog stwierdziła że lepiej jak gardło jest dobrze nawilżone(wtedy leczyłam się u niego na grzybice uszu-i myslałamże to może też jest z tym połączone). Innych badań nie miałam.
napisał/a: dimedicus 2008-12-07 21:36
Jedyne co może być to Ślinianka. Najczęściej dochodzi do jej wydzielania przy podrażnieniu receptorów smakowych przez pokarm (wystarczy również samo wyobrażenie).odruch bezwarunkowy.Wniosek z tego że może mieć podłoże psychogenne.Jako takie nie ma leczenia i nie jest jakimś podłożem chorobowym.
napisał/a: runia1 2009-08-18 23:24
Witam,
Ja mam podobny problem z wydzielaniem śliny i sądzę, że u mnie to jest podłoże psychogenne + nerwy. Najlepsze jest to, że nie cierpię na ślinotok non stop, ale pojawia się czrsto przed jakims ważnym wydarzeniem. Np jak zdaję egzamin i przed mam straszny ślinotok to czujeę że nie zdam i rzeczywiście nie zdaje. Wiem, że to jest nakręcanie się, ale mam pytanie co Pan o tym sądzi ??