Problem ze stopą

napisał/a: AngelOfDeath 2010-08-09 20:22
Witam serdecznie jako ze to mój pierwszy post.
Opiszę w skrócie mój problem.
Otóż jakieś 15 lat temu jako dzieciak złamałem (bądź skręciłem) stopę. Dostałem gips na 2 tyg i było ok.
Po jakiś 7 latach od tego wydarzenia miałem kolejną kontuzję , jako ze miałem kruche kości , pewnego razu obsunęła mi się ta sama stopa z krawężnika i w konsekwencji kolejny uraz (także złamanie bądź zwichnięcie). Po tym 2 incydencie lekarz stwierdził ze nie będę mógł biegać grać w nogę itd z tą nogą bez opaski neoprenowej. Na początku chodziłem z nią przez parę miesięcy , potem była zbędna, grałem w nogę, kosza , biegałem ,nic się nie działo. Potem przez kilka lat ćwiczyłem kulturystykę. Nawet nie pamiętałem o tym że miałem kiedyś problem z nogą. Obciązenia były do 110kg i nie było problemu, robiłem sporo kilometrów rowerem także nic.

Problem powrócił teraz, gdy zacząłem uprawiać freediving (nurkowanie na wstrzymanym oddechu). Kiedy zacząłem pływać w płetwach stało się coś dziwnego, po basenie czułem potworny ból w tejże właśnie stopie. Udałem się do lekarza który skierował mnie na RTG stopy. Ból występuje zawsze po basenie (chodzę co 2 dni), ból ustępuje po 2 dniach i po basenie wraca. Zauważyłem ze ból da się rozchodzić, np. Biegając wieczorem nie czułem już tego bólu tak na następny dzień. Tabletek przeciwbólowych nie biorę ponieważ boję się ze jak nie będę czuł bólu to mogę sobie coś zrobić a tak to boli to przestaję szarżować :).

Po RTG nie widzę tego co podejrzewałem a mianowicie pęknięcie kości. Jedynie widzę coś dziwnego obok stopy jak by obce ciało. Proszę zerknijcie na to i podpowiedzcie co to może być , czy widać coś na zdjęciu , czy jest wszystko ok ? Nie mam opisu do zdjęcia ponieważ nie było lekarza który by to opisał a będzie dopiero za 2 tyg :/.

Dodam jeszcze ze ból występuje jak leżąc naciągnę stopę (tak jak bym chciał stanąć na palcach) i dotknę się obok kostki, czuję wtedy całą taką tą długą kosteczkę i to ona mi tak dokucza. A po basenie jak idę to mogę na tej nodze stanąć tylko na przedniej części , stawanie na piętę wywołuje spory ból.


Zdjęcie wygląda tak (full size) img835.image shack.us/f/hdr1feet.jpg (z likna proszę usunąć space )



Bardzo proszę o pomoc.
napisał/a: pam_x_pam 2010-08-11 15:03
Witam.
Jak dla mnie to wyglada jakby odpadl ci kawalek kosci....na zdieciu z boku na spodzie stopy jest taka kastka i jej czubek wyglada jakby sie oderwal od reszty kosci. jakby sie dalo ja bym to zaniosla na pogotowie albo prywatnie do chirurga jakiegos.


Ps. przepraszam ze brak polskich leter, mieszkam za granica i mam angielski system w lapku ;)