Problemy z prawym okiem – męty?

napisał/a: greep 2013-05-13 18:16
Męty - Śnieg Optyczny – Przeroczyste Kropki?

KIEDY
Od okolo tygodnia 10 dni (zaczelo sie ok. 4 maja 2013).

OBJAWY
• Problemy z czytaniem na ekranie monitora lub innym jasnym tle. Tak jakby trudniej mi bylo zlapac ostrosc oka, zeby cos przeczytac.
• Jak skupie sie na oku a nie na obrazie, to widze male, prawie przezroczyste kropeczki, lub jakis innych dziwny ksztalt, ktory zwykle ucieka w ktoras strone, tak ze moja galka oczna nie zdazy go dogonic.
• Prawe oko jest tak jakby bardziej zmeczone i trudniej mu sie skupic na czyms, lub zlapac ostrosc (bardziej bierne).
• Wydaje mi sie ze prawe oko jest lekko przymruzone, ale jak patrze w lustro nie widac roznicy.
• Prawe oko tak jakby troszeczke bardziej lzawi i czesciej pocieram je palcami niz lewe (minimalna roznica, ale zauwazalna – zalezy od dnia).
• Tak samo wydaje mi sie ze czesciej mruze prawe oko.

BADANIE
• 4 Dni temu, w czwartek (9 maja 2013) bylem na standardowym badaniu wzroku po 2 letniej przerwie.
• Poszedlem tam glownie ze wzgledu na moje objawy.
• W oczach nic mi nie wykryli – wzrok nie zmienil sie ani troche od ostatniego razu.
• Zrobili tez zdjecie tylu oka, czy tam dna oka i na nim tez wszystko prawidlowe.
• Pani optyk powiedziala, ze przyczyna moga byc wlasnie takie mety w oku, i ze za bardzo nie ma na to lekarstwa (krople na pewno nie pomoga).
• Mam sie zglosic do kontroli za 2 lata, bo z oczami jest wszystko ok.
• Ostatnim razem bylem na badaniu wzroku w 2011. Wtedy obraz mi sie mienil w oczach jak czytalem cos na komputerze. Nic wtedy nie wykryli, a po jakims czasie to samo minelo.

To co teraz teraz, jest troche inne i tylko w jednym oku.
Czy mozliwe ze cos niedobrego dzieje sie z okiem, mimo ze nic tam nie wykryli?
Czy badanie dna oka robi sie tylko robiac zdjecie, czy moze jakies filmik? Na youtube widzialem filmiki jak ‘mety’ plywaja sobie w ciele szklistym. Ja mialem tylko robione zdjecie tylu oka, na ktorym wszystko wygladalo ok (lacznie z nerwami etc...).

Dolaczam 2 zdjecia:
1- Takie cos widze w oczach
2- Takie zrobili mi zdjecie ‘tylu oka’ (przykladowe zdjecie z internetu - nie moje oczy).
napisał/a: Mateusz261 2013-05-13 20:11
Jesli to rzeczywisce wina mętów to zacznij szukac przyczyny ich powstania. Może to być wina np krótkowzrocznosci, stanów zapalnych, problemów z kręgosłupem, zębami i wiele rożnych przyczyn. Ja sam mam od groma mętów i mam takie jazdy z oczami ze to głowa mała. Choc wydaje mi się ze moje problemy to moze byc przyczyna mętów to nie jestem do konca przekonany. Z tym monitorem to mam to samo co ty a dodatkowo jaskrawe litery albo poprostu cos jaskrawego dwoi mi sie albo dostaje dziwnych smug. Z tego co wiem osobom mającym męty oczy szybciej się męczą;/. A co do sniegu optycznego to tez mam ale na szczescie lekki i raczej tylko w nocy.
napisał/a: greep 2013-05-13 21:16
Mateusz26 napisal(a):Jesli to rzeczywisce wina mętów to zacznij szukac przyczyny ich powstania. Może to być wina np krótkowzrocznosci, stanów zapalnych, problemów z kręgosłupem, zębami i wiele rożnych przyczyn. Ja sam mam od groma mętów i mam takie jazdy z oczami ze to głowa mała. Choc wydaje mi się ze moje problemy to moze byc przyczyna mętów to nie jestem do konca przekonany. Z tym monitorem to mam to samo co ty a dodatkowo jaskrawe litery albo poprostu cos jaskrawego dwoi mi sie albo dostaje dziwnych smug. Z tego co wiem osobom mającym męty oczy szybciej się męczą;/. A co do sniegu optycznego to tez mam ale na szczescie lekki i raczej tylko w nocy.


Dzieki za odpowiedz.
Myslalem ze męty i śnieg optyczny to jedno i to samo? Ja mam tylko to co na zdjeciu powyzej.
W kazdym razie, tez obawiam sie ze powstalo to z jakiegos powodu.

Nie chcialem o tym zanudzac w tym poscie, ale od kilku miesiecy ma dziwne objawy neurologiczne po lewej stronie ciala.
Pisalem o tym w innym temacie. W tej chwili te inne objawy minely, ale niedawno przez kilka dni swedziala mnie skora na ciele, teraz jak minelo, to pojawily sie te objawy wzrokowe.

Mialem robie MRI glowy, ktory nic nie wykryl, ale dalej boje sie jakiegos paskudztwa typu SM...
Tylko ze w SM i innych chorobach, gdzie szwankuje wzrok, zmiany powinno byc widac na jakichs badaniach, a u mnie nie ma...
Bardzo ucieszylbym sie gdyby okazalo sie, ze jest to tylko nerwica, ale... na razie moge tylko gdybac.

pozdrawiam

PS - A pomagaja Ci jakies krople czy cokolwiek innego?