Prośba o interpretację wyników badania nasienia

napisał/a: Colohut 2009-06-29 18:44
Hej!

Nie ma działu dla andrologii więc piszę tutaj.. Chciałem spytać, czy nasienie na tych konkretnie wynikach jest płodne czy nie?
[img]http://img3.imageshack.us/img3/3525/wynik.gif[/img]

Wiem, że pkt 5 reg. mówi o podawaniu norm ale nie wiem zbytnio ocb.. Chcę tylko wiedzieć czy z takim nasieniem (w tym konkretnym przypadku!) jest szansa na dziecko czy nie...
napisał/a: millo1 2009-06-29 19:29
tak patrząc po normach i wynikach, to trochę przydałoby się poprawić żywotność plemników, bo trochę za dużo jest patologicznych a za mało tych o ruchu postępowym. a czy szansa przy takich wynikach jest, to na pewno, niemniej można by spróbować jakoś poprawić jakość tego nasienia
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-06-29 20:30
Dokłądnie szansa jest nawet teraz, ale trzeba zdiagnozować przyczynę takiego stanu. Chorujesz na coś? Bierzesz jakieś leki? Jak z dietą i ruchem?
napisał/a: Colohut 2009-06-29 21:24
Chyba na nic nie choruję.. A jeżeli to o tym nie wiem. Ale jestem ciągle zmęczony.
Leków nie biorę. Trochę ćwiczę a odżywiam się zwyczajnie, wiem że można by lepiej ale nie jest źle.

Mam dwadzieścia parę lat i teoretycznie powinienem chyba być świetnego zdrowia. A może mam pasożyty?

Ale na razie liczy się dla mnie tylko to czy w ogóle mogę mieć dzieci.
napisał/a: karolajn911 2009-06-29 22:40
A używki?
papierosy narkotyki?
stres?
napisał/a: Colohut 2009-06-29 23:32
Używki raczej nie.. Alkohol okazyjnie, parę zaciągnięć papierosem okazyjnie.. Innych szkodliwych substancji nie.

Stres być może. Ale nie jakiś specjalnie duży; bez jakiegoś konkretnego powodu. Standardowo - studia. Raczej powiedziałbym, że brak stresu.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-06-30 08:10
Ale starasz się teraz o dzidziusia?
napisał/a: Colohut 2009-07-01 10:03
Nie, teraz w ogóle się nie starałem. Chodziło tylko o to, żeby wiedzieć, czy mogę w ogóle mieć.

Natomiast słabe wyniki mogą przy okazji świadczyć o jakimś zaburzeniu...
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-07-01 10:27
Zmień dietę, więcej się ruszaj włącz do diety cynk i pozownie zrób badanie (tak za 3 miesiące) i zobaczysz jak to wygląda jeżeli będą takie same trzeba będzie szukać przyczyny gdzie indziej.
napisał/a: LAMBERA 2010-02-04 08:17
Mam do Państwa ogromną prośbę o interpretację wyników nasienia mój lekarza nie był w stanie mi pomóc może wy pomożecie
objetość 3,7 ml
lepkość: +
upłynnienie: zupełne
kolor: słomkowy
ph: 7,8
żywotność: 25%
liczba komórek okrągłych 2,0 x10 (do 6) /ml - nie wiem jak napisać do potęgi 6, więc piszę do 6
eukocyty: 1,0 x10(do 6)/ml
koncentracja:40,6 x 10 (do6)
całkowita liczba w ejakulacie 150,4 x 10 (do 6)
żywotność 25%
ruch postępowy szybki (typ a) 0%
ruch postępowy wolny (typ b) 8%
ruch niepostępowy (typ c) 13%
nieruchome (ty d) 79%
morfologia;
prawidłowe 2%
nieprawidłowe 98%
wady główki 96%
wady wstawki 26%
wady witki 32%
krople cytoplazmatyczne 2%
rozpoznana asthenoteratozoospermia

czy mam jakąś szanse na dziecko??
napisał/a: Lalcia23 2010-02-04 10:03
Asthenoteratozoospermia...hmmm.... nie brzmi to za ciekawie...
Ale to nie jest też powód do tego żeby się załamywać. Można to leczyć- to jest pewne. Ale to też nie zmienia faktu że możecie mieć problemy z zajściem w ciążę w sposób naturalny. Oczywiście trzeba próbować :)
Przypuszczam że lekarz zaproponuje wam inseminację albo od razu in vitro, bo w sposób naturalny to albo się uda (cudem) albo sie nie uda...
Życzę powodzenia
napisał/a: wikam2 2010-02-04 10:25
Lambera....wstukując w google asthenoteratozoospermia dowiesz się tego co napisała koelżanka wyżej...Wszyscy którzy się na tym nie znają (w tym ja) powiedzą Ci to co przeczytali w necie.
Asthenoteratozoospermia nie jest powodoem do radośći....niestety, ale najlepiej poczekaj na odpowiedz kogoś znającego się na rzeczy....
Pozdrawiam.