psychoza maniakalno depresyjna

napisał/a: ideal 2009-07-01 15:05
Witam. Mam pytanie. czy psychoza maniakalno depresyjna zawsze wiąże się z wizjami?
napisał/a: neci 2009-07-01 22:44
nie, w cyklotymi(w jej odmianie bo objawy wogóle sa bardzo słabe w niej), ale także w innych odmianach choroby afektywnej dwubiegunowej przy nasileniu mani- nie musi dojsc do halucynacji i wizji.
napisał/a: ideal 2009-07-02 14:46
dzięki Neci. czyli cyklotymia to taka odmiana tej choroby.nie musi ale może tak? byłabym bardzo wdzięczna za jak najwięcej informacji o tej chorobie. z góry dziękuję. bardzo bliska mi osoba choruje właśnie na tą chorobę.
napisał/a: neci 2009-07-03 00:18
zalezy co zdiagnozowano u twojej bliskiej osoby. zarówno typ schizofrenii jak i jej stopień moga wpłyną na zarówno objawy jak i cały przebieg choroby. jesli leczenie jest umiejętnie prowadzone nie powinno byc problemu
napisał/a: ideal 2009-07-03 15:49
zdiagnozowano właśnie psychozę maniakalno depresyjną bez żadnych podtypów. z halucynacjami wzrokowymi i słuchowymi. Neci czy Ty mieszkasz z kimś chorym na tę chorobę opiekujesz się taką osobą?
napisał/a: neci 2009-07-03 22:11
nie mieszkam z taka osobą, nie opiekuje się osoba ze schizofrenią.nie mogę sie za specjalnie ujawnic. czy objawy są częste? bliski zazywa leki bez problemu?
napisał/a: ideal 2009-07-05 12:19
nie umiem odpowiedzieć czy objawy są częste. to zależy od wielu rzeczy. od samopoczucia od danego dnia od tego co się wydarzy...czasami są co drugi dzień a czasami przerwa miedzy może trwać miesiąc albo dłużej. ta osoba nie bierze leków na te chorobę. jest w szpitalu na terapii i lekarz wogóle nie przewiduje leków nawet po.
napisał/a: neci 2009-07-05 21:37
a dlaczego wykluczone zostały leki?cos ci na ten temat wiadomo?albo na temat terapii?
napisał/a: ideal 2009-07-06 20:45
rezygnacja z leków to świadoma decyzja lekarza terapeuty. to nowoczesna metoda której niema jeszcze w Polsce. jest wprowadzana na zasadzie doświadczalnej przez lekarza ze Szwecji.trwa pół roku w zamkniętym ośrodku. polega na testach.
napisał/a: neci 2009-07-06 23:24
zaintrygowałam się. jaka terapia? jaka jest jej nazwa? na jakich testach?
napisał/a: ideal 2009-07-07 20:12
nie znam dokładnej nazwy tej terapii. ona jest nowa jeszcze nigdy nie była stosowana w Polsce. lekarz który ją prowadzi jest ze Szwecji. tam ta terapia jest standardowa tutaj jest prowadzona pierwszy raz. lekarza zainteresował akurat ten przypadek choroby. bo ta moja bliska osoba choruje nie tylko na to. leczenie polega na testach. psychoza zwykle wywołana jest bardzo silnymi przeżyciami jakimś dramatem traumą... chory opowiada otym lekarzowi on układa testy pozornie nie związane z tym. zadaje choremu pytania on odpowiada albo odpowiedzi mogą być rysowane. to mówi mu o stanie chorego o jego stosunku do tamtych wydarzeń i na tej podstawie układa kolejne testy które pomagają choremu wyjść i z manii i depresji.
napisał/a: neci 2009-07-14 23:10
i jak reaguje pacjent? widac poprawe? czy wystepuja jeszcze typowe objawy itp?