Schizofrenia

napisał/a: Slawek 2007-02-05 21:25
witam wszystkich,
lecze sie na depresje od 6 lat a na schizofrenie od 3. Większe problemy mam z tym drugim, przyjmowałem Zalaste (lek na schizofrenie) przez ostatnie póltora roku i zauważyłem że ostatnio bardziej mi szkodzi niż pomaga tzn. cały czas chodze senny i maksymalnie zmęczony nawet jak nic nie robie i do tego dochodzi to że cały czas się po prostu czegoś boje, drugim lekiem natomiast jest Leviron który działa przeciwdepresyjnie i jakoś niweluje uboczne działanie Zalasty, z tegoż też względu sam niewiem co mam robić, czy może mam dać sobie spokój z Zalastą, albo zmienić go na jakiś inny ?
serdecznie wszystkich pozdrawiam
napisał/a: Aś 2007-02-06 13:14
Zalasta tak już ma,ze u wielu bardziej szkodzi niż pomaga. w moim przypadku byłoa to sennośc i przytycie 25ciu kilogramów(co nie było zbyt korzystne,szczególnie przy moim poczuciu niskiej wartości). Drugiego leku nie znam i nie spotkałam się z nim również wśród moich znajomych.Jako 'antydepresanta' używałam Seronilu,z czego w gruncie rzeczy jestem zadowolona(kilka drobnych objawów ubocznych). neuroleptykiem,z którego byłam najbardziej zadowolona, i nie wywoływał u mnie apsolutnie żadnych niepożądanych objawów pozapiramidowych,był Fluanksol Depot. Zastrzyk raz w msc domięśniowo. pozatem, mogę'polecic' tisercin(również zastrzyk) oraz Rispolept. dwa ostatnie jednak po pewnym czasie wykazywały zbyt słabe działanie w przypadku mojej choroby. Wiadomo,że każdy organizm reaguje inaczej,ale przyznam,że znam tylko jedną osobe,która byłaby w pełni zadowolona z działania Zalasty(co nie było takie dziwne,gdyż brała tylko 5mg na dobę).
Myślę,że zmiana leku byłaby korzystna.
radze skonsultowac się z Psychiatrą:)
pozdrawiam:)
napisał/a: Slawek 2007-02-06 13:29
dziękuje za szybką odpowiedź, rispolept też brałem ale krótko bo miałem po nim dość silne bóle brzucha, nigdy nie brałem zastrzyków, chociaż lekarz mi już kiedyś proponował - też myśle że zmiana leku bedzie wskazana bo z tą zalasta to utknąłem w miejscu. Przyjmowałem też krótko Trilafon, którego działania wogóle nie czuć, ale lek ten był trudno dostępny. Najtrudniejszą sprawą jest dobranie odpowiedniego leku, przynajmniej tak mi sie wydaje po tych wszystkich doświadczeniach, no nic...zobaczymy
pozdrawiam serdecznie
napisał/a: Aś 2007-02-06 13:36
Najprostszą formą dobrania leku jest pobyt mniej więcej dwutygodniowy w szpitalu-wtedy nie ma żadnych watpliwości,czy lek jest odpowiedni dla nas.
Pozdrawiam:)
napisał/a: olszass 2007-03-14 14:55
po zolafrenie vel zalaście nieźle się spasłem.
napisał/a: jabq 2010-05-21 17:42
moim zdaniem powinnienes powiedziec wszytsko to lekarzowi , pewnie ci pomoze z zamiana leku.