Silne napadowe bóle brzucha u 5-latka

napisał/a: Kaka77 2009-07-31 10:22
W ciągu ostatnich dwóch lat u mojego syna pojawiają się napady bólu brzucha tak silne, że nie daje rady chodzić, do ubikacji np. idzie zgięty w pół bo tylko tak daje radę, do tego leje się wtedy z niego pot. Ogólnie brzuszek boli go dość często ale takie silne napady to na szczęście raz na jakiś czas. Miał robione usg jamy brzusznej - wszystko w normie, zrobiona też była morfologia w napadzie bólu i też była ok.Przeprowadzona była również kuracja Vermoxem na odrobaczenie. Lekarz stwierdził,że to na pewno bóle kolkowe i przepisał czopki rozkurczowe. Według mnie to nie rozwiązuje problemu, czy jest coś co mogłabym zastosować synkowi, żeby te napady nie powracały.
napisał/a: tysia121996 2009-08-20 10:19
napady mogą być spowodowane różnymi przyczynami najlepiej poprosić lekarza nie o badania ale o to by poradził jakiś dobry lek na bóle takie jak u pani syna. Mój kuzyn miał to samo więc proszę mi uwierzyć:)
sama radzę aby dopóki leki nie działają a napady będą się zdarzać rozmasować okrężnymi ruchami miejsce w którym boli najbardziej lub przyłożyć ciepły (rozkurczowy) kompres. Powinno pomóc:)