słuzę pomocą osobom chorym na schizofrenie

napisał/a: maciejka4 2008-02-26 20:34
CZESC!!!!MAM NA IMIE MACIEK I MAM 20 LAT .PRZEZ 10 LAT CHOROWALEM NA SCHIZOFRENIE.TERAZ JESTEM JUZ ZDROWY.CHETNIE UDZIELE POMOCY KAZDEMU KTO TEJ POMOCY POTRZEBUJE.WIEM ZE SCHIZOFRENIA TO CIEZKA CHOROBA,ALE MOZNA JA POKONAC I BYC ZDROWYM.JESTEM DO WASZEJ DYSPOZYCJI.
PODAJE SWOJE NAMIARY:
E-MAIL maciejka2229@wp.pl
tel.500 103 071
POMOGE KAZDEMU KTO TEJ POMOCY POTRZEBUJE I KTO SKORZYSTA Z MOJEJ POMOCY.
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!!MACIEK
napisał/a: jakoo 2008-02-27 21:12
Długo jesteś w remisji? Bierzesz jakieś leki?
napisał/a: Nisza 2008-03-16 22:57
Witam serdecznie ,mam ogromny problem z wujkiem ,występują objawy ewidentnie świadczące iż pojawiła się u niego schizofrenia (twierdzi że jest na ciągłym podsłuchu ,wszyscy są w zmowie przeciwko niemu ,chcą go zabić, słyszy tez głosy które mówią mu co ma robić) trwa to od paru m-cy ,wujek ma 60 lat i nigdy na nic podobnego nie chorował . Jest zły na wszystkich bo nikt mu nie może pomóc ,nikt tez go nie rozumie a do niego nie dociera że jest chory :( Jak go doprowadzić do lekarza ? ( zapiera sie ze nie pójdzie do lekarza bo on nie jest wariatem ) czy może sobie zrobić coś złego? czy nieleczona schizofrenia może sie pogłębiać ?




z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam
Nisza
napisał/a: pytanko 2008-03-16 23:03
Moze się pogłębiać i co najgorsza, nie jest uleczalna, bo to chora psychika, którą trzeba ciągle co jakiś czas stymulować lekami, chociaż leki są teraz b. dobre i nie mają skutków ubocznych, tak jak starszej generacji sprzed nastu lat.

Są fazy remisji i o takim 'wyleczeniu' prawdopodobnie mówi 20 letki maciejka, bo nie chce mi się coś wierzyć, że jest inaczej, ale może się mylę.

Jakby coś, proszę na PW, albo sam się odezwę bo może się o czymś nowym dowiem :>