Sposoby

napisał/a: marciaa1 2007-09-26 14:49
czy są jakieś sposoby rozpoznania kiedy się dostanie okresu (nie korzystając i nie zapisując w kalendarzyku )!
napisał/a: Motylek_Łęczyca 2007-09-26 20:30
marciaa napisal(a):czy są jakieś sposoby rozpoznania kiedy się dostanie okresu (nie korzystając i nie zapisując w kalendarzyku )!



ja mam tak ze tydzien przed okresem bardzo bola mnie piersi i sa nabrzmiałe i strasznie sie mecze.
napisał/a: Kasienka84 2007-09-27 15:21
To jest sprawa indywidualna i nie da się tego określić, Trzeba zaznaczać sobie w kalendarzyku, wtedy widać ile trwa cykl, czy jest regularny itd a jeśli idzie się do ginekologa który zawsze pyta o miesiączki to nie trzeba ncic liczyć tylko bierze się kalendarzyk iw idać ile trwają cykle

Każda kobieta inaczej t odczuwa, jedna ma napięcie przed okresem i pobolewają ją np piersi czy też czuje się osłabiona czy pobolewa ją brzuch, jest masa różnych objawów, nektóre kobiety nie maja żadnych objawów i dostają okres, Także nikt Ci nie odpowie na to, musisz obserwowac swoje cialo i jego zachowanie i sama nauczysz się rozpoznawać to. A kalendarzyk jest pomocny ponieważ bez liczenia zerkniesz i widzisz kiedy można spodziewać sie okresu.

Ja np jestem osłabiona przed okresem, waze jakies 2 kilo więcej ponieważ wtedy gromadzona jest woda, pobolewa mnie brzuch i nie mam ochoty na seks i jestem sucha (po śluzie można jeszcze rozpoznawąć ale jest to troszkę trudne i trzeba się tego wyuczyć, czy też można mierzyć sobie temp ale to raczej sprawdza się przy regularnych cyklach i bardziej rpzydatne jest przy liczeniu dni plodnych i nie plodnych a jeśli jest stres i infekcja czy przeziębienie to ten mechanizm zaburzony może byc.