stan po operacji guza mózgu

napisał/a: reniii83 2008-12-28 21:31
witam

10 grudnia mój tata przeszedł operację usunięcia guza mózgu, który ulokował się w płacie skroniowym. Guz nie został w całości usunięty,ponieważ jak twierdzi lekarz był za głęboko ;( tata jest już w domu. Powiedzcie mi proszę czy możemy wychodzić z tatą na krótkie spacery? Tata skarży się również na bóle głowy (ze szpitala dostaliśmy ketonal) czy są one normalne po takiej operacji?
Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2008-12-28 21:47
Jest za mało informacji co do samej diagnostyki jaki epikryzy po szpitalnej.Dlatego odpowiem tylko na zadane pytania,na spacery można wychodzić,unikać wysiłku.bóle mogą mogą jeszcze się utrzymywać i trwać.
napisał/a: Grażka 2008-12-30 17:57
reniii83 napisal(a):witam

10 grudnia mój tata przeszedł operację usunięcia guza mózgu, który ulokował się w płacie skroniowym. Guz nie został w całości usunięty,ponieważ jak twierdzi lekarz był za głęboko ;( tata jest już w domu. Powiedzcie mi proszę czy możemy wychodzić z tatą na krótkie spacery? Tata skarży się również na bóle głowy (ze szpitala dostaliśmy ketonal) czy są one normalne po takiej operacji?
Pozdrawiam

Chciałam ci odpowiedzieć że jak najbardziej krótkie spacery są wskazane .Bóle głowy owszem mogą się zdarzać ponieważ naruszona została tkanka ja podawałam tramal w kroplach z doświadczenia wiem że Ketonal należy odstawić z racji podkrwawień wewnątrzmózgowych pozdrawiam