tabletki antykoncepcyjna+ BIO cla

napisał/a: AniluaP20 2010-08-03 11:00
Biore tabletki antykoncepcyjna sylvie 20 i chce troszke schunac chce sie wspomoc tabletkami bio cla.. ale czy jak je zacze brac nie beda mialy negatywnego wplywu na tabletki antykoncepcyjne? czy nie obniżą one mojego zabezpieczneia przed ciążą?
wprawdzie pytalam mojego ginekologa ale powiedzial ze nie ma pojecia:( prosze o odpowiedz z góry dziekuje.
napisał/a: wikam2 2010-08-03 11:46
Nie powinno wpływać to na antykoncepcję. Jednak proponuję specyfik stosować w odpowiednim odstepie przed przyjęciem tabletki. To tak na wypadek gdyby bio powodowało u Ciebie jakieś sensacje żołądkowe. A wiadomo wymioty czy biegunka osłabiają działanie anty jesli nastąpią w 3h po jej przyjęciu.
Czestym skutkiem zażywania anty jest tycie. Nie wiem czy bio pomoże w takim przypadku. No chyba, ze chesz zrzucić wagę, która w żaden sposób nie ma nic wspólnego z antykoncepcją.
Pozdrawiam :)
napisał/a: AniluaP20 2010-08-03 12:13
ja juz bralam bio cla kiedys nic nie powodowalo u mnie apontabletkach nie przytylam chce zzucic jakies 5 kg.. tak z siebie .. nie spowodowane niczym wiec jezeli tabletke aanty biore o 16 a bio cla wezme o 8 rano i o 19 np to nic sie nie stanie? jest to pewne ze nie wplynie negatywnie bo sie strasznie tego obawiam.. a zaden ginekolog nie umie mi odpowiedziec :( pozdrawiam :)
napisał/a: wikam2 2010-08-03 12:43
Jedynym niebezpiecznym specyfikiem ziołowym jest dziurawiec. Też teraz szukałam i nie znalazłam nigdzie wypowiedzi innej od mojej. Bio nie zaleca si ę kobietom w ciązy i tym karmiacym. Natomiast tabletkowiczkom i owszem. Sadzę, że nie wyrządzisz sobie żadnej szkody. Tabletki jeśli już to nie wchodzą w interakcję z bio tylko mogą ewentualnie zaburzać wchłanianie. Ale jak i dlaczego nie wiem. Zresztą na jednym z forów ginekolożka stwierdziła, ze i tak jest wszystko ok.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-03 13:22
Moża łączyć nie ma przeciwskazań.
napisał/a: AniluaP20 2010-08-03 13:39
dziekuje za odpowiedz:)