Tetracyclinum a alkohol

napisał/a: Closet 2007-07-21 19:13
Nie znalazłem tutaj działu dermatologicznego więc piszę tutaj, może ktoś coś wie...

Mianowicie zażywam tetracylinum na trądzik już od 2 miesięcy i jak dotąd nie piłem alkoholu bo jak wszyscy mówią "przy antybiotyku nie wolno". Są wakacje i naprawę trudno mi już odmawiać wszystkim znajomym kiedy chcą wyskoczyć na piwko lub coś więcej. Zastanawiam się jak poważne skutki uboczne może mieć picie w trackie zażywania tego leku (i czy w ogóle jakieś są bo na ulotce nic o tym).
W przyszły piątek szykuje się impreza na którą naprawdę chciałbym iść i zastanawiam się czy mogę pozwolić sobie na kilka piw i jeśli nie, to czy mogę odstawić na jakiś czas lek i wtedy pić do woli - czy wystarczy nie brać go w piątek i spoko czy wcześniej żeby nie było niespodzianek?

Ktoś może mi pomóc?
Pozdrawiam
napisał/a: Christine1 2007-07-22 13:07
Z tego, co wiem, przy zażywaniu tetracykliny alkohol nie jest zakazany, ale trzeba zachować ostrożność, bo może wystąpić interakcja indywidualna.
napisał/a: justysia1908 2008-06-03 15:43
Czecs:)
Piszecie tu o powiązaniu między Tetracyclinum a alkoholem . Ja chciałabym się zapytać czy podczas brania tego leku można sie opalać . Niestety przyjumuje ten lek juz od m-ce widać rezultaty . Bardzo się cieszę ale uwielbiam słonce i chciałabym moc się opalać a nie wiem czy można...Na ulotce nic nie jest napisane :( Jeżeli ktoś wie cos na ten temat , to prosiła bym o odpisanie na moje pytanie;)
Z góry dziękuje:)
napisał/a: Christine1 2008-06-03 17:34
Podczas leczenia Tetracykliną trzeba unikać słońca, bo możesz dostać poważnego uczulenia na słońce lub/i przebarwień - na całe życie.

O lekach i słońcu możesz więcej poczytać tu: http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/opalanie/leki-i-slonce_-niebezpieczne-zwiazki,1606_8172.htm
napisał/a: justysia1908 2008-06-03 17:49
Bardzo dziekuje za odpowiedz...
Mam nadzieje ze moj lekarz deramtolog zmniejszy dawkowanie i skorzystam z tegorocznego slonca:)
Pozdrawiam:*
napisał/a: Christine1 2008-06-03 18:24
Zmniejszenie dawkowania tetracykliny nie wystarczy. Trzeba przestać ją brać, żeby móc korzystać z opalania, a nawet przebywania w pełnym słońcu.
napisał/a: justysia1908 2008-06-04 01:41
o Boże!!!!to musze się koniecznie skontaktować z moim dermatologiem...W taka pogodę to nawet spacer opala twarz , czy ramiona a nie chce mieć przebarwień.
Bardzo dziekuje za odpowiedz i za porade :) Pozdrawiam
napisał/a: Christine1 2008-06-04 09:16
Sam spacer to raczej nie zaszkodzi, jeśli będziesz unikać dłuższego przebywania w miejscach bardziej nasłonecznionych.
Jednak w tej sytuacji myślę, że konsultacja z lekarzem byłaby wskazana - choćby po to, żebyś mogła być spokojniejsza i wiedziała jak postępować.