wydzielina z piersi

napisał/a: alatan85 2008-04-20 21:07
witam!od przynajmniej tygodnia mam powiekszone piersi...moze to na skutek zblizajacej sie miesiaczki.ale zaniepokoilo mnie to,ze lewa piers jest zdecydowanie wieksza od prawej, a przy sciskaniu sutka wydziela sie bardzo malutka ilosc bialo-zoltej wydzieliny(tylko w lewej piersi)co to moze oznaczac?przyjmuje tabletki antykoncepcyjne po pewnej przerwie.czy to mozliwe,ze moze miec jakis zwiazek z nimi?nigdy wczesniej cos takiego nie mialo miejsca.
napisał/a: eternity1 2008-04-20 23:47
Czy w piersi nie wyczułaś niepokojących zmian typu guzki?
Może to też być objaw po rozpoczęciu stosowania tabletek (co było napisane w ulotce dołączonej do opakowania?), jednak udałabym się z tym do lekarza.
napisał/a: alatan85 2008-04-21 19:18
w ulotce tabletek antykoncepcyjnych nic nie bylo wspomniane na ten temat.
napisał/a: eternity1 2008-04-21 19:36
Zbadaj sobie piersi pod kątem obecności ewentualnych zmian, potem zgłoś problem z wyciekiem lekarzowi. Jeśli wyczujesz guzek zrób usg piersi.
napisał/a: alatan85 2008-04-22 20:52
zrobilam dzis usg piersi.nie ma zadnych zmian.sa "czyste". chyba ginekolog tylko moze tu cos powiedziec. wydaje mi sie juz teraz ,ze to przez jakies zaburzenia hormonalne. byc moze przez branie tabletek antykoncepcyjnych...
napisał/a: Madonna 2008-04-22 21:01
Spytaj lekarza o to. Tabletki mogły ukryć zaburzenia hormonalne, które mogłaś wykryć wcześniej.
napisał/a: eternity1 2008-04-22 22:03
To super, że tak szybko zadziałałaś i w piersiach nie ma niepokojących zmian.
Myślę, że mogłabyś zbadać sobie poziom prolaktyny (badanie powinno zrobić się dwukrotnie - raz będąc na czczo, następnie przyjąć tabletkę Metocroplamidu i bada prolaktynę ponownie). Myślę jednak, że lekarz najlepiej Cię pokieruje.
napisał/a: KatarzynaL1 2008-05-04 13:54
ta wydzielina swiadczy z duzym prawdopodobienstwem o podwyzszonej prolaktynie. Jest to niestety czesta sprawa u kobiet. Tabletki antykoncepcyjne moga nieznacznie podniesc poziom prl ,ale niekoniecznie. Mialas moze jakies powazne stresy?
Najlepiej zbadac prl rano ( pozniej poziom sie podwyzsza), na czczo, gdyz przyjety pokarm podwyzsza poziom prl.
Jesli masz regularne cykle i owulacje ( mierzenie temperatury moze byc wskazowka, albo USG ) to zbadaj big big prolaktyne a nie tylko prl z obciazeniem. To schorzenie jest rowniez powszechne i nie powoduje klopotow z plodnoscia jak hiperprolaktemia ( zaburzenia cyklu, owulacji a nawet bezplodnosc). Ja tak wlasnie mam, i tego sie raczej nie leczy. Ja bralam bromergon, ale prl obnizyl tylko troche, a przy stresie jej poziom idzie dalej w gore. Na szczescie jeden lekarz wpadl na pomysl zbadania big big prolaktyny i tabletki odstawialam.
Zaleca sie unikania stresow, slodyczy i lekkostrawna diete, suplementy jak magnez wit B complex. Poczytaj o hiperprolaktemii i makroprolaktemii, o tej drugiej jest niewiele, ale sprawia mniejszy klopot. Mnie wypadaja wlosy, mam wydzieline w jednej piersi, ale poza tym tarczyca i cykle ok. Powodzenia i zycze zdrowia.
napisał/a: agaa164 2010-07-15 09:17
Witam mam podobny problem, też po dotknięciu sutka z lewej piersi wycieka mi żółto biaława wydzielina, ale na dodatek wyczuwam w lewej piersi guza. Nie przyjmuje żadnych tabletek hormonalnych, miesiączke mam regularnie.
napisał/a: wikam2 2010-07-18 22:34
Skoro wyczuwasz guzek to wybierz się do gina.