zapalenie mieszków włosowych

napisał/a: love_you 2012-08-19 11:44
witam
jakiś czas temu pod pachami goliłam się depilatorem, przez dłuższy czas było wszystko w porządku, ale od niedawna, zaczęły pojawiać się malutkie, ropne krosteczki, w miejscu gdzie rosną włoski, naczytałam się o tym dużo jest to na pewno zapalenie mieszków włosowych, udało mi się to wyleczyć, ale i tak pozostało kilka dosyć brzydkich, małych blizn :// teraz problem nawraca, dzisiaj zauważyłam, że znowu owe krostki zaczynają się pojawiać, nie stosuję już depilatora, bo się dowiedziałam, że od tego włoski wrastają i tworzy się stan zapalny.
pytanie jest takie, jak się skutecznie pozbyć tego świństwa, żeby obyło się bez blizn :// ? ostatnim razem, myłam pachy szarym mydłem i złagodziło mi trochę, po kilku dniach te krostki zniknęły, ale nie chce mieć blizn, wstyd mi ubrać bluzkę na ramiączkach :<
proszę o pomoc.
napisał/a: Miss_Piggy 2012-08-19 22:29
Witaj, w przypadku zmian nielicznych stosuje się miejscowo maść z antybiotykiem, np: Tribiotic, Maxibiotic. Co do blizn pod pachami to już nie popadajmy w paranoję. Pocieszę Cię, że ja mam 20 cm na mostku i z chęcią zamieniałabym się na te Twoje "blizenki" pod pachami. I co, mam się wstydzić? Pozdrawiam.
napisał/a: love_you 2012-08-19 22:39
dziękuję za odpowiedź :>
rzeczywiście przesadziłam trochę z tymi bliznami, z czasem się rozjaśnią, a są niewielkie.
napisał/a: masma1 2012-11-08 12:33
By nie dopuścić do rozwoju bakterii depilator, maszynkę do golenia należy dezynfekować po każdym użyciu. Spróbuj Tribiotic a jak nie pomoże to udaj się do dermatologa a on przepisze ci maść z antybiotykiem.