zapalenie pęcherza - leki bez recepty

napisał/a: kaskas5 2010-04-07 09:43
Mam ostre zapalenie pęcherza. Problem polega na tym, że w czwartek, piątek i sobotę brałam sumamed, który mi na nie nie pomógł. Biorę urosept 3 x 2 ale też nie pomaga. Mam furagin ale boję się wziąć, bo podobno sumamed jeszcze działa. Są jakieś mocniejsze , skuteczniejsze leki ziołowe bez recepty od uroseptu?
napisał/a: ata28 2010-04-07 09:47
Weż furagin , 1 raz 2 tabletki na raz. Potem rano i wieczorem po jednej,
Bo rozumiem , ze zrobić badan i iść do lekarza nie chcesz?
Nie bierze sie antybiotyku tylko przez 3 dni
napisał/a: kaskas5 2010-04-07 09:49
byłam wczoraj wieczorem w szpitalu ale u ginekologa bo miałam też zapalenie ginekologiczne ale stwierdził ze pod tym względem jest już ok i ten ból to pęcherz ( miałam zapalenie ginekologiczne i pęcherza naraz )
dzwoniłam do rodzinnego ,ale ma urlop do poniedziałku a do innych nie ma już numerków! mam pecha! od 3 tygodni się tak męczę i mam wszystkiego dość!

lekarz przepisal mi antybiotyk na 3 dni ale podobno działa 10 dni więc boję się wziąc furagin w tej chwili ( nie wiem czy mozna )
napisał/a: ata28 2010-04-07 09:53
Możesz wziąc furagin .
Moje dziecko brało go kilka lat codziennie , niezaleznie od przyjmowanych w tym czasie antybiotykow.
To idz zrób jutro chociaz ogolene badanie moczu , koszt ok 5-8 zł
napisał/a: kaskas5 2010-04-07 09:59
mogę ale czy jest sens skoro jestem na antybiotyku? to się powinno chyba najpierw zrobic?

to fajnie Furagin powinien pomóc
napisał/a: ata28 2010-04-07 10:03
skoro antybiotyk nie zadzialal , to ma sens.
Jak jest mozne zakazenie , to i tak wyjdzie w badaniu
napisał/a: kaskas5 2010-04-07 10:05
u mnie problem jest taki, ze zapalenie pęcherza miałam w życiu ze sto razy i robiłam posiewy, badania, wszystko co się da i nigdy nic nie wykazało
jestem alergikiem i to jest na tle alergicznym Tak jak i zapalenie zatok oraz ginekologiczne
Ale pomagają te same leki co na bakterie
napisał/a: dimedicus 2010-04-07 11:26
Oba leki można łączyć,nie wchodzą w interakcje.
napisał/a: kaskas5 2010-04-07 11:30
uff...
dzięki wielkie!
furagina powinna pomóc
napisał/a: kaskas5 2010-04-07 16:50
kochani , powiedzcie mi jeszcze czy furagina działa na układ płciowy czy tylko moczowy???

wzięłam 2 tabletki i jest duża poprawa czyli bolał mnie pęcherz! :)
ale nadal mam plamienia ( miałam zapalenie ginekologiczne i pęcherza naraz) i chciałabym to także do końca wyleczyć
napisał/a: dimedicus 2010-04-07 17:40
Furagin najmocniej działa na drogi moczowe.Działa też na inne stany bakteryjne jednak znacznie słabiej.Dlatego nie stosuje się do leczenia innych stanów bakteryjnych.(na ile pomoże w drugim przypadku nie można ocenić)
napisał/a: kaskas5 2010-04-07 17:49
Czyli jakaś szansa jest
bo o dziwo ból prawie ustąpił i czuję się o wiele lepiej już po pierwszej dawce furaginy ale plamienia za to się zwiększyły
Może to zbieg okoliczności
( biorę też luteinę, ale w ulotce nic nie ma o interakcji z furaginum )