Zapalenie prostaty?

napisał/a: cinek123432 2010-07-24 23:19
Witam

Mam na imię Marcin i za miesiąc kończe 19 lat,
od pewnego czasu mam problem z oddawaniem moczu, mój problem polega na tym , że przy każdej wizycie w ubikacji, musze sie bardzo koncentrowac by móc sie wysikać, jest to bardzo uciążliwe gdyż czasem najdrobniejszy szelest moze mnie wyprowadzic z koncetracji (szczególnie z samego rana), kolejnym problemem jest to że odczuwam dość mocne parcie, najczęściej gdy siedze na twardym fotelu, lecz przewaznie te odczucia parcia są fałszywe, ponieważ gdy dobiegne do WC to juz mi sie odechciewa, i zeby się wysikać musze długo sie skupiać, Dodam też że czasami potrafie wysikać sie tylko 2 razy, z rana i na sam wieczór , czy to jest złe ?? czuje jak naciskam na podbrzusze, ze jak bym mial pełny pęcherz, lecz nie odczuwam parcia.

Byłem u lekarza i wykrył u mnie zapalenie gruczołu krokowego, przepisał mi Nolicin oraz Bazetham, po braniu tych leków wydawalo sie jak by mięśnie przed puszczeniem moczu znacznie sie rozluźniały, niestety nie na długo :(

moje pytanie brzmi, czy da sie to wyleczyć, i czy to napewno jest zapalenie gruczołu krokowego ?
napisał/a: augustyn888 2010-07-24 23:56
cinek123432 napisal(a):Witam

Mam na imię Marcin i za miesiąc kończe 19 lat,
od pewnego czasu mam problem z oddawaniem moczu, mój problem polega na tym , że przy każdej wizycie w ubikacji, musze sie bardzo koncentrowac by móc sie wysikać, jest to bardzo uciążliwe gdyż czasem najdrobniejszy szelest moze mnie wyprowadzic z koncetracji (szczególnie z samego rana), kolejnym problemem jest to że odczuwam dość mocne parcie, najczęściej gdy siedze na twardym fotelu, lecz przewaznie te odczucia parcia są fałszywe, ponieważ gdy dobiegne do WC to juz mi sie odechciewa, i zeby się wysikać musze długo sie skupiać, Dodam też że czasami potrafie wysikać sie tylko 2 razy, z rana i na sam wieczór , czy to jest złe ?? czuje jak naciskam na podbrzusze, ze jak bym mial pełny pęcherz, lecz nie odczuwam parcia.

Byłem u lekarza i wykrył u mnie zapalenie gruczołu krokowego, przepisał mi Nolicin oraz Bazetham, po braniu tych leków wydawalo sie jak by mięśnie przed puszczeniem moczu znacznie sie rozluźniały, niestety nie na długo :(

moje pytanie brzmi, czy da sie to wyleczyć, i czy to napewno jest zapalenie gruczołu krokowego ?



Taką diagnozę powinien postawić lekarz urolog po uprzednim prostym badaniu "per rectum".Jeżeli jest to naprawdę stan zapalny i zastosuje się odpowiednio dobrane leki,to oczywiście że jest to do wyleczenia.Dziwne jest tylko to, że taki problem dotknął Cię w tak młodym wieku.Ale skoro lekarz wydał taką diagnozę, to trudno się z nim nie zgodzić.Dodam tylko ze swojej strony że kiedy ja miałem stan zapalny prostaty(w wieku 49 lat),to odczuwałem wyraźne dolegliwości bólowe w okolicy podbrzusza.
Ja bym był skłonny dodać że Twoje problemy mają też może podłoże nerwowe,ale może się mylę.
Pozdrawiam.
napisał/a: Grystan 2010-07-25 09:45
Warto było by zrobić posiew moczu, możliwe że Pana problemy z przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego mogą mieć podłoże bakteryjne. Lekarz przepisał antybiotyk w postaci Nolicyn-y ale widocznie okazał się on za słaby.
napisał/a: cinek123432 2010-07-25 10:20
Hmm Nolicil wydawalo mi sie ze pomagal po 4-5 dniach , lecz potem juz nie odczuwalem różnicy, czyli tak jakby wszystko wróciło do poprzedniej normy. Urolog mówil ze to jest napewno zapalenie i trzeba to wyleczyc, wydaje mi sie że te problemy pojawialy sie w raz z moim dojrzewaniem, czy to przez to mam te zapalenie ? Niepokoi mnie własnie to, że spotkało mnie to w tak młodym wieku
napisał/a: augustyn888 2010-07-25 11:52
cinek123432 napisal(a):Hmm Nolicil wydawalo mi sie ze pomagal po 4-5 dniach , lecz potem juz nie odczuwalem różnicy, czyli tak jakby wszystko wróciło do poprzedniej normy. Urolog mówil ze to jest napewno zapalenie i trzeba to wyleczyc, wydaje mi sie że te problemy pojawialy sie w raz z moim dojrzewaniem, czy to przez to mam te zapalenie ? Niepokoi mnie własnie to, że spotkało mnie to w tak młodym wieku


Przepraszam że zapytam niezobowiązująco:
Czy miałeś robione jakiekolwiek badania pod kątem tej choroby.
Troszeczkę przyciemniony opis przebiegu tej choroby,szybkie wyleczenie,i do jakiej normy to wróciło?Czy znaczy że wszystko jest już w porządku.
Dojrzewanie nie ma nic wspólnego z zapaleniem gruczołu krokowego.Zazwyczaj przypadłość ta dotyka mężczyzn w wieku 40-50 lat,Twój przypadek to trochę odosobniony,ewenement.Ale widać się zdarza!
napisał/a: augustyn888 2010-07-25 11:58
Grystan napisal(a):Warto było by zrobić posiew moczu, możliwe że Pana problemy z przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego mogą mieć podłoże bakteryjne. Lekarz przepisał antybiotyk w postaci Nolicyn-y ale widocznie okazał się on za słaby.


Antybiotyk nie musiał być koniecznie zbyt słaby.Chemioterapeutyki zbyt ciężko wnikają w głąb stercza i leczenie niejednokrotnie przebiega dosyć długo.Nieraz lepsza formą terapii antybiotykowej jest podawanie dożylne i wiele innych metod wspomagających m.in.masaże stercza i inne.Jednak są to terapie nieczęsto stosowane.
napisał/a: cinek123432 2010-07-28 19:57
Obecnie urolog wypisal mi 30 tabletek Biseptol 960 i 30 tabletek Bazetham-u, nie wiem czy mi to pomoze, szczerze trace juz powoli nadzieje , ze sie z tego wylecze, bardzo utrudnia mi to zycie, bo mam te Fauszywe impulsy na wysikanie sie , czsami je poprostu olewam , z mysla ze jak mam tak stac nad sedesem i czekac z mysla ze moze ruszy , albo i nie, to mi sie szczerze odechciewa i czekam zawsze na takie mocne Parcie ( u mnie takie odczuwam dopieero po 3 piwach ) hmm Urologa slowa yly takie ' to napewno zapalenie prostaty i trzeba to wyleczyc, lecz to taka choroba ktora trzeba wymeczyc :(( ' najgorsze jest to ze jak gdzies jade w gosci , i mysl ta ze dlugo sie skupiam, i ze ktos moze sobie myslec 'co on tam robi , albo pogania ' sprawia ze jest jeszcze gorzej :((
napisał/a: mateusz58 2010-10-18 11:08
Witaj mam ten sam problem od 2003 po operacji wodniaka jądra , wydałem majątek na urologa , naświetlania laserem każde 100 zł , 2-3 razy w tygodniu , wizyta 100zł antybiotyki ,przez 2 miesiące , kilkakrotnie w roku , w końcu kolega polecił mi aparat do naświetlań Lightmed , działa !!!! , w czasie ostrych bóli łagodzi je bardzo , i jest poprawa znaczna . odstawiłem antybiotyki , boli jeszcze sporadycznie ale łagodniej .
napisał/a: mariuszitb 2011-07-01 13:19
Ja mam na imię Mariusz, jestem z wieku Marcina. Też dolega mi zapalenie gruczołu krokowego. Miałem uraz w wieku 9 lat, tj. upadłem na twarz. Do dziś mam skrzywioną przegrodę nosową. Po 9 roku życia stopniowo zacząłem odczuwać trudności z oddychaniem przez nos. Do tego doszło zapalenie ucha środkowego i ropa w gardle, nieprzyjemny zapach z ust.
Dlatego piszę o urazie, ponieważ gdzieś po tym zdarzeniu jak pamiętam odczuwałem pieczenie przy sikaniu. To było tylko pieczenie. Zaniepokoiło mnie to ale przestałem się tym zaraz przejmować. No więc stopniowo w wieku 11 lat zacząłem czuć ból główki penisa, w ujściu cewki moczowej przy wzwodzie. Zaczął pojawiać się stres w codziennym życiu w szkole, na podwórku z kolegami. Odczuwałem bardzo nieprzyjemny dyskomfort przyrodzenia. Zacząłem w wieku 13 lat mieć problemy z utrzymaniem równowagi. Pojawiły się poranne bóle w podbrzuszu, napięte mięśnie podbrzusza. Stres całyczas temu towarzyszący.

Rok temu zgłosiłem się pierwszy raz do lekarza. Zrobił badanie per rectum, po tym poczułem silne pieczenie w całym przewodzie cewki moczowej. Dostałem Tadenan 50. Lek pomagał, spięte mięśnie rozluźniły się, sikanie przestawało stopniowo piec, różne bóle prącia przechodziły, główka penisa przy wzwodzie zrobiła się miękka w dotyku, bez puchnięcia (jak to wcześniej było).
Następnie lekarz zamienił lek na Prostamol Uno. Nie wydaje mi się teraz to pomagać. Nie czuję takiej poprawy jak przy Tadenanie.

Zgłosiłem się do innego lekarza, przepisał mi Symlosin SR. Pomagało wyraźnie, ale zauważyłem ogólny spadek ciśnienia, wystraszyłem się i przestałem to stosować.

12 lipca tego roku mam zabieg - septoplastykę przegrody nosowej. Taka myśl przychodzi mi do głowy że skrzywiona przegroda była dla mnie wielką przeszkodą. Kiedy ciężko mi się oddychało przez nos w różnych sytuacjach, pewnie mnie to stresowało w szkole.


Należy podkreślić że dolegliwości zaczęły się pojawiać wraz z okresem dojrzewania. W tym samym czasie zacząłem się masturbować. Biję się też z myślą czy to masturbacja mogła przyczynić się do tych objawów ?

Pozdrawiam.
napisał/a: shift 2011-07-01 18:19
Nie masturbacja nie wpływa.
Ale leczysz się na niebakteryjne zapalenie gruczołu krokowego a pieczenie w cewce może wskazywać na jakiś patogen (masz ujście cewki bo ejakulacji czasem zaczerwienione?).
Moim zdaniem przy tak długotrwałych problemach powinieneś zrobić posiew nasienie aby się chociaż upewnić że to nie bakteria bo to co masz to leczenie objawowe.
napisał/a: cinek123432 2011-07-01 18:28
ja wlasnie mam problem z tym ze za bardzo mi trzymaja miesnie mocz. czasami potrzebuje kilku minut na wysikanie sie , najbardziej pomaga jak wstrzymuje oddech , wtedy rozluznia miesnie, niby mam zapalenie gruczolu krokowego, nic mnnie nie piecze, leczylem bakteryjne, bo jak wsadzal mi palec w tylek , to zaczelo mnie piec i malo mu sie tam nie wysikalem, bralem leki , tylko kasa zmarnowana
napisał/a: shift 2011-07-01 18:32
jakie leki brałeś?
brałeś je bez posiewu? mogłeś nie trafić antybiotykiem w bakterie bez posiewu.