ZESPÓŁ NERWICY POURAZOWEJ

napisał/a: peh 2009-10-11 21:50
ZESPÓŁ NERWICY POURAZOWEJ PARAGRAF 67 P.2- TAKIE ROZPOZNANIE WIDNIEJE NA ORZECZENIU KOMISJI LEKARSKIEJ. CO TO DOKŁADNIE ZNACZY I CO Z TEGO WYNIKA?
napisał/a: dimedicus 2009-10-11 22:47
Zaburzenia czynnościowe o przewlekłym, wieloletnim przebiegu.Wynika z tego że na tle urazu występują u Ciebie zaburzenia w zachowaniu(szkodliwe dla Twojej pracy)a nie są one przejściowe okresowo a trwają już dłuższy czas.Nie znam całości zagadnienia więc trudno mi ocenić.
Jest to ujęte w :
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
kogo dotyczy nie muszę wyjaśniać.
napisał/a: peh 2009-10-12 08:06
DIAGNOZA POCHODZI Z ORZECZENIA WKU.
CZY MOŻE MIEĆ JAKIŚ WPŁYW NA POCZYTALNOŚĆ I EWENTUALNE DEPRESJE CZY TYLKO NA WAHANIA NASTROJÓW I WYBUCHY AGRESJI?
napisał/a: dimedicus 2009-10-12 11:59
Przepis określa to w ten sposób
§ 67 P.2) o przewlekłym, wieloletnim przebiegu (w odróżnieniu od reakcji nerwicowych; por. § 68);Do § 68. Sytuacyjne reakcje dezadaptacyjne (tzw. reakcje nerwicowe lub psychopatyczne) to:

1) ostre, niepsychotyczne zaburzenia przebiegające najczęściej pod postacią napadów histerycznych, ucieczek, samouszkodzeń, zaburzeń wegetatywnych itp.;

2) trwające od kilku dni do kilku miesięcy;

3) występujące pod wpływem trudnych sytuacji;

4) u osób w zasadzie zdrowych psychicznie lub z anomaliami niewykluczającymi powrotu do służby po wystąpieniu objawów dezadaptacyjnych.
napisał/a: majagoyan 2009-10-15 19:53
Mam PTSD, plus stos innnych diagnoz lekarlskich< pamiętam jak poszłam do mojego psychiatry i on obraził się, że sama postawiłam sobie z dignozę z PTSD.KOSZMAR. Gdybyś dowiedziała się o ośrodku gdzie leczą PTSD bede wdzięczna za kontakt. SERDECZNOŚĆI!
napisał/a: dimedicus 2009-10-15 20:08
Do takiego ośrodka powinien skierować Cię psychiatra(inaczej Cię nie przyjmą)